به گزارش اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز چهار‌شنبه می‌روند که در سه روز ابتدایی هفته شاخص‌ها روند صعودی داشتند. برای پیش بینی بورس امروز –چهارشنبه 7 دی- به روند بازار سهام در روزهای گذشته نگاه می‌کنیم. روز شنبه شاخص جهش 41 هزار و 802 واحدی داشت، یکشنبه 25 هزار و 563 واحد بالا آمد و روز دوشنبه رشد 12 هزار و 829 واحدی را پشت سر گذاشت. 

شاخص روز چهارشنبه هفته پیش نیز بیش از 4 هزار واحد افزایش یافته بود. بدین ترتیب شاخص در پایان روز دوشنبه، چهارمین روز صعودی را ثبت کرد.

دوشنبه، شاخص کل هم‌وزن 4 هزار و 300 واحد رشد کرد. شاخص کل فرابورس نیز 61 واحد بالا آمد. 

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 451 نماد رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 213 نماد کاهش یافت، به عبارت دیگر، 67 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 33 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

دیروز در بورس شرکت‌ ایرکا پارت صنعت (خکار)، شرکت‌ فنرسازی زر (خزر) و شرکت داروسازی کوثر (دکوثر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت قند شیروان (قشیر)، شرکت‌ بهمن لیزینگ (ولبهمن) و شرکت بیمه نوین (نوین) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای شفا (شرکت سرمایه گذاری شفا دارو)، زمگسا (شرکت مگسال) و خچرخش (شرکت چرخشگر) در روز دوشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک (گدنا)، شرکت پخش رازی (درازی) و شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان (زکشت) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

پیش بینی بورس

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات روز دوشنبه 5 دی ماه 161 نماد صف خرید داشتند و 13 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف های خرید با رشد 3 درصدی به 629 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف های فروش 20 درصد کاهش یافت و 202 میلیارد تومان بود.

پیش بینی بورس

 

پیش بینی بورس امروز 

روز دوشنبه، شاخص کل در 5 دقیقه ابتدایی معاملات رشد کرد اما پس از نزول کرد، به طوری که رشد دقیقه‌های اول را از دست داد، اما پس از نیم ساعت بار دیگر شاخص رو به بالا تغییر جهت داد و تا پایان به صعود ادامه داد. 

کگل برای دومین روز متوالی بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشت و پس از کگل، نمادهای میدکو، نوری، ومعادن، خودرو، حکشتی، جم، کچاد، وغدیر، رمپنا، بوعلی، خبهمن، تاپیکو و شستا بزرگان سبزپوشی بودند که شاخص را بالا کشیدند. 

همچنین ارزش معاملات خرد در سه روز معاملاتی اخیر درکانال 7 هزار میلیارد تومانی در نوسان بود که بالاترین ارقام نیمه دوم سال، از ابتدای پائیز به  این سو است. 

همچنین در سه روز متوالی شاهد ورود پول حقیقی بودیم. روز دوشنبه 184 میلیارد تومان سرمایه حقیقی به بازار وارد شد و بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای پخش، میدکو، حکشتی، وساخت و شپدیس تعلق داشت.

بنابراین شاخص بورس 4 روز پی در پی صعود کرد، حجم تقاضا بیشتر از عرضه بود و سه روز متوالی سرمایه حقیقی وارد بازار شد، با این روند به نظر می‌رسد که شاخص توان ادامه دادن به صعود را دارد.

پیش بینی بورس