به گزارش اکوایران، امروز چهارشنبه بیست و ششم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با ریزش 13 هزار و 166  واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 524 هزار و 795 واحد پائین آمد. 

شاخص کل هم وزن نیز با افت 4 هزار و 606 واحدی در رقم 474 هزار و 782 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش 116 واحدی در سطح 19 هزار و 913 واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن  فرابورس  نیز 614 واحد افت کرد و به رقم 84 هزار و 695 واحد رسیده است. 

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 180 نماد رشد قیمت داشتند و 467 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 28 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 72 درصد بازار افت قیمت داشتند. 

فولاد؛ در صدر جدول خروج پول حقیقی

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای هجدهمین روز متوالی منفی بود و 359 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

در معاملات روز چهارشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام فولاد (شرکت فولاد مبارکه) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 21 میلیارد تومان بود. 

فملی دومین رتبه خروج را داشت و پس از آن، نمادهای شستا، ذوب و بپاس بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

در سوی دیگر، غدانه بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کرد و نمادهای فزر، وسینا و سصفها در رتبه‌های بعدی بودند.

بورس

کگل، فارس و میدکو؛ بزرگان قرمزپوش چهارشنبه 

امروز نمادهای کگل، فارس و میدکو بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و فملی و خساپا -که پس از بازگشایی 5 درصد ریزش کرد- در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نمادهای وسینا، دانا و اتکام بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در  فرابورس  نیز نمادهای آریا، شگویا و بپاس بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  گذاشتند و نمادهای فغدیر، گوهران و کگهر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز اردستان بیشترین تراکنش را داشت و شستا و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای دی، غدانه و فروژ پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

تداوم ریزش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 9 هزار و 394 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 898 میلیارد تومان بود که 31 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز باز هم ریزش کرد و با کاهش 6 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 3 هزار و 431 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بازار 

در معاملات چهارشنبه، 63 نماد صف خرید داشتند و 81 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید با افت 21 درصدی به 132 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز 2 درصد کاهش یافت و 597 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد فغدیر (شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان) با صف خرید 8 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از فغدیر، نمادهای ثرود (شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود) و شلعاب (شرکت لعابیران) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد وآذر اختصاص داشت که ارزش صف فروش آن 12 میلیارد تومان بود. پس از وآذر، نمادهای دزهراوی، فمراد، خوساز و زپارس بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس