به گزارش اکوایران، در معاملات روز یکشنبه دهم دی ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 6 هزار و 598 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 176 هزار و 119 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش هزار و 319 واحدی در رقم 758 هزار و 325 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 67 واحدی به رقم 26 هزار و 413 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 3 واحد به سطح 139 هزار و 268 واحد رسید. 

خروج سرمایه از بورس

روز یکشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 304 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد دی بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 38 میلیارد تومان بود. پس از دی، نمادهای تمحرکه، وغدیر، ذوب و ملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای وتوس، نیان، وبصادر، غشصفا و خنصیر تعلق داشت.

021010

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز فولاد، فملی و کگل نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل البرز، خودرو و کاما از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، خاور و وسپهر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای ساوه، مادیرا و ثپردیس بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خزامیا بیشترین تراکنش را داشت و ثشاهد و خنصیر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز ثپردیس، کرمان و فصبا بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 18 هزار و 406 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 10 هزار و 665 میلیارد تومان بود که 58 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 16 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 310 میلیارد تومان رسید. 

021010

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد ثپردیس بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 112  میلیارد تومان بود. 

پس از ثپردیس، وبصادر بیشترین ارزش معاملات را داشت و ثشاهد رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد خنصیر و ثشرق در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام وبصادر با تعداد 383 میلیون و 739 هزار و 17 سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به کرمان تعلق داشت. دو نماد حفارس و خساپا نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 54 نماد صف خرید داشتند و 37 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 25 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 401 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 3 درصدی به 294 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

021010