به گزارش اکوایران، در معاملات روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 3 هزار و 415 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 123 هزار و 464 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با رشد 3 هزار و 845 واحدی در رقم 727 هزار و 961 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 150 واحدی به رقم 25 هزار و 279 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و 523 واحد به سطح 133 هزار و 750 واحد رسید. 

تداوم خروج پول حقیقی از بورس

روز چهارشنبه برای دهمین روز متوالی خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 123 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

امروز نماد پارسان بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 44 میلیارد تومان بود. پس از پارسان، نمادهای فصبا، تفارس، نخریس و وبملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای کسعدی، فزر، فملی، کسرام و کالا تعلق داشت.

021104

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، فولاد و حکشتی نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای پارسان، شبریز و وکغدیر از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای هرمز، خاور و آریا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای وهور، ددانا و توسن بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شبریز بیشترین تراکنش را داشت و غدشت و شپنا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نخریس، فصبا و نطرین بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 23 هزار و 772 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 12 هزار و 812 میلیارد تومان بود که 54 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 24 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 914 میلیارد تومان رسید. 

021104

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد نخریس بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 143 میلیارد تومان بود. 

پس از نخریس، شبریز بیشترین ارزش معاملات را داشت و پارسان رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد ثنوسا و غدشت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام وتوصا با تعداد 281 میلیون و 800 هزار سهم در صدر قرار گرفته است. شگستر در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به تنوین تعلق داشت. دو نماد وبملت و کرمان نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 55 نماد صف خرید داشتند و 43 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 68 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 146 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 53 درصدی به 183 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

021104