به گزارش اکوایران، در معاملات روز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 11 هزار و 787 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 78 هزار و 530 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش 4 هزار و 981 واحدی در رقم 727 هزار و 630 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 214 واحدی به رقم 24 هزار و 869 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با ریزش 807 واحد به سطح 135 هزار و 404 واحد رسید. 

هشتمین خروج پول حقیقی از بورس

روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای هشتمین روز معاملاتی متوالی منفی شد و 211 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. در مجموع این 8 روز معاملاتی، شاخص کل نیز بیش از 21 هزار واحد ریزش کرده است. 

امروز نماد وبملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 58 میلیارد تومان بود. پس از بانک ملت، نمادهای وپاسار، تفارس، تکاردان و دی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای اخابر، فنر، کرومیت، بیوتیک و ناما تعلق داشت.

021125

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز وپاسار، وبملت و فولاد نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای اخابر، نوری و کرماشا از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، آریا و خاور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای انتخاب، شپاس و ثباغ بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد داتام بیشترین تراکنش را داشت و اخابر و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فنر، بیوتیک و فصبا بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 37 هزار و 572 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 26 هزار و 854 میلیارد تومان بود که 71 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 11 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 74 میلیارد تومان رسید. 

021125

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد اخابر بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 205 میلیارد تومان بود. 

پس از اخابر، فنر بیشترین ارزش معاملات را داشت و وکغدیر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد وبملت و کرومیت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام وبملت با تعداد 517 میلیون و 998 هزار و 946 سهم در صدر قرار گرفته است. وپاسار در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. دو نماد اخابر و خساپا نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 47 نماد صف خرید داشتند و 55 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 12 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 363 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 28 درصدی به 200 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

021125