به گزارش اکوایران، در معاملات روز دوشنبه بیستم فروردین ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 19 هزار و 926 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 254 هزار و 852 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 8 هزار و 404 واحدی در رقم 749 هزار و 573 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 256 واحدی به رقم 25 هزار و 380 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 2 هزار و 817 واحد به سطح 137 هزار و 854 واحد رسید. 

ورود پول حقیقی به بورس 

روز دوشنبه پس از 5 روز خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 4 میلیارد تومان پول حقیقی بع بازار سهام وارد شد.

امروز نماد فن افزار بیشترین ورود پول حقیقی را داشت که ارزش آن 31  میلیارد تومان بود. پس از فن افزار، نمادهای بوعلی، وغدیر، فملی و نوری بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای آریا، فزر، وبملت، فولاد و ملت تعلق داشت.

030120

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فارس، فملی و شپنا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای قرن، خلنت و پکرمان از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریان، فصبا و شگویا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای وهور، فزر و آریا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد وبملت بیشترین تراکنش را داشت و ذوب و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فزر، خاور و فصبا بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 18 هزار و 61 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 201 میلیارد تومان بود که یک درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 18 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 953 میلیارد تومان رسید. 

030120

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد وبملت بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 128 میلیارد تومان بود. 

پس از وبملت، فزر بیشترین ارزش معاملات را داشت و فولاد رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد آریا و فملی در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام کچاد با تعداد یک میلیارد و 245 میلیون و 130 هزار سهم در صدر قرار گرفته است. ذوب در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به کگل تعلق داشت. دو نماد وبملت و فخوز نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات دوشنبه، 86 نماد صف خرید داشتند و 39 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 22 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 257 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 40 درصدی به 142 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

030120