به گزارش اکوایران، در معاملات روز چهارشنبه بیست و نهم فروردین ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 6 هزار و 231 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 208 هزار و 214 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با رشد 378 واحدی در رقم 723 هزار و 566 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افزایش 11 واحدی به رقم 24 هزار و 615 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با رشد 257 واحد به سطح 131 هزار و 324 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی از بورس 

روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 42 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد آریا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 31 میلیارد تومان بود. پس از آریا، نمادهای ثفارس، فخوز، وپاسار، وکار و تفارس بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای وبملت، کفرا، فولاد، ذوب و مبین تعلق داشت.

030129

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، فولاد و فارس نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای تاپیکو، وامید و وپاسار از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای شگویا، هرمز و خاور بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، انتخاب و فزر نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و وبملت و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز خاور، نخریس و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 7 هزار و 590 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 363 میلیارد تومان بود که 31 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 31 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 621 میلیارد تومان رسید. 

030129

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد کگل بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 125 میلیارد تومان بود. 

پس از کگل، وبملت بیشترین ارزش معاملات را داشت و خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد خگستر و آریا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام کگل با تعداد 2 میلیارد و 790 میلیون سهم در صدر قرار گرفته است. ذوب در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وبملت تعلق داشت. دو نماد شستا و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 192 نماد صف خرید داشتند و 212 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 218 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 537 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 33 درصدی به 525 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

030129