به گزارش اکوایران، در معاملات روز چهارشنبه 6 تیر ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 20 هزار و 54 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 85 هزار و 220 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 4 هزار و 557 واحدی در رقم 673 هزار و 274 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 203 واحدی به رقم 22 هزار و 303 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و 513 واحد به سطح 118 هزار و 45 واحد رسید. 

111

ورود پول حقیقی به بورس تهران

روز دوشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از 3 هفته مثبت شد و 96 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شده بود. امروز نیز شاهد ورورد جریان پول حقیقی 77 میلیارد تومانی به موقعیت‌های سهامی بودیم.

امروز نماد فولاد بیشترین ورود پول حقیقی را داشت که ارزش آن 26 میلیارد تومان بود. پس از فولاد، نمادهای وبملت، مادیرا، فزر و فسبزوار بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای خودرو، فملی، دامین، سامان و کاوه تعلق داشت.

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فملی، فولاد و شپنا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای شبهرن، مبین و شنفت از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، شگویا، هرمز و زاگرس بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای مادیرا، مارون و تجلی نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد وبملت بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و فولاد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، مادیرا و خاور بیشترین تراکنش را داشتند. 

222

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 816 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 345 میلیارد تومان بود که 22 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش کمتر از یک درصد به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 344 میلیارد تومان رسید. 

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد افران بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 704 میلیارد تومان بود. 

پس از افران، اهرم بیشترین ارزش معاملات را داشت و فیروزا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد یاقوت و شتاب در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام شستا با تعداد 604 میلیون سهم در صدر قرار گرفته است. فولاد در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وبملت تعلق داشت. دو نماد افران و حفارس نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

030406