به گزارش اکوایران، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 4 هزار و 278 واحد افت کرد و به رقم 2 میلیون و 217  هزار و 20 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 326 واحد پایین آمد و در رقم 709 هزار و 703 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 154 واحد ریزش کرد و به رقم 22 هزار و 845 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز کاهش 833 واحدی داشت و به سطح 125 هزار و 102 واحد رسید. 

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 38 درصد بازار رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 62 درصد از نمادهای بازار افت کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت تولید محور خودرو (خمحور)، شرکت رادیاتور ایران (ختور) و شرکت پارس سرام (کسرام) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت صنعتی دوده فام (شصدف)، شرکت داروسازی آوه سینا (داوه) و شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا (سجام) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای ثفارس (شرکت عمران و توسعه فارس)، کترام (شرکت تولیدی کاشی تکسرام) و واعتبار (شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان (حپارسا)، شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) و شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 57 نماد صف خرید داشتند و 80 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 57 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 348 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش یک درصدی به 224 میلیارد تومان رسید.

030419

پیش بینی بورس امروز

دیروز شاخص‌های بورس تهران ریزش کردند. شاخص کل برای دومین روز پایین آمد و به فاصله 17 هزار واحدی سطح 2 میلیون و 200 هزار واحد رسید. سطحی که به عنوان سطح مقاومت شناخته می‌شد. 

شاخص کل بورس تهران با پیشرانی نمادهای شپنا، وبملت، خودرو، فولاد و شتران 4 هزار و 278 واحد معادل  0.19 درصد ریزش کرد. اما شاخص کل فرابورس 0.67 درصد و شاخص هم وزن فرابورس 0.66 درصد کاهش یافتند.

همچنین دیروز برای سومین روز متوالی پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 323 میلیارد تومان بود. نمادهای وبملت، فملی، خودرو، شستا و فولاد بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند. 

ارزش معاملات خرد سهام نیز پس از سه روز بار دیگر به کانال 3 همت بازگشت. به نظر می‌رسد پس از واکنش مثبت بازار به ریاست جمهوری نامزد اصلاحطلب، مسعود پزشکیان، حال بازار به نقطه تعدیل رسیده است. در این میان محدودیت برق و قطع برق برخی از صنایع –مانند شرکت خودروسازی سایپا- نیز سیگنال منفی مهمی برای بازار بود. 

برخی از تحلیلگران تکنیکی نیز از مقاومت در سطح 2.2 میلیونی حرف می‌زنند و معتقدند بازار برای رشد بیشتر به محرک دیگری نیاز دارد. 

030419