به گزارش اکوایران؛ مصرف گوشت مدت‌هاست از سبد غذایی بسیاری از خانوارهای ایرانی رخت بسته است. این موضوع را بررسی آمار یک دهه اخیر به خوبی نشان می‌دهد، از ابتدای دهه 90 تاکنون سرانه مصرف گوشت قرمز  50 درصد و گوشت مرغ کمتر از 10 درصد کاهش یافته است. این روند در یکسال اخیر اوج گرفته است؛ مسعود رسولی، دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی می‌گوید: مصرف  گوشت قرمز و مرغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته تا سقف 50 درصد کاهش یافته است.

او به نقل از ایسنا اعلام می‌کند: در این مقطع مصرف گوشت ۵۰ درصد و مصرف مرغ ۳۰ درصد کاهش یافته است.

از نگاه تحلیلگران علت اصلی کاهش مصرف، بی‌شک رشد افسارگسیخته قیمت‌هاست. البته مرکز آمار میزان رشد قیمت گوشت قرمز را در مهرماه ۱.۴درصد تخمین زده است. اما بررسی اکوایران نشان می‌دهد، قیمت این گوشت در ماه‌های اخیر  نزدیک 30 درصد رشد داشته است. اکنون در سطح شهر قیمت گوشت گوسفندی کیلویی 255 هزار تومان و قیمت گوشت گوساله 248 هزار تومان است. قیمت این گوشت نسبت به تابستان حدود 20 درصد رشد داشته است. این رشد برای گوشت مرغ به گفته فعالان این حوزه نزدیک 30 درصد بوده است. قیمت گوشت مرغ اکنون در سطح شهر کیلویی 60 تا 63 هزار تومان است.

به همین دلیل سطح تولید به میزان مصرف نزدیک شده است و حتی گاهی بیش از آن است. داده‌های موجود نشان می‌دهد، میزان مصرف و تولید گوشت قرمز سر به سر شده است. دلیل اصلی این اتفاق نیز کاهش چشمگیر سرانه مصرف است. علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان گوشت گوسفندی تهران به نقل اتاق اصناف اعلام می‌کند: در شرایط کنونی مصرف سرانه گوشت قرمز  ۱۲ کیلو گرم برای هر نفر طبق استاندارد جهانی است؛ اما این رقم در ایران حدود ۶ کیلو گرم برای هر نفر است. البته خبرآنلاین به نقل از مهدی میرزا امین، عضو هیات رئیسه اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی، مصرف سرانه گوشت قرمز برای سه دهک فرودست جامعه از جمله کارگران 3 کیلو گرم اعلام می‌کند.

  برهمین اساس طبق داده‌های که مجتبی عالی، مدیرعامل اتحادیه دامداران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان می‌دهد،  نیاز کشور به سطح تولید نزدیک شده است. او می‌گوید: نیاز سالانه کشور به گوشت قرمز بین ۹۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن است. اکنون حجم تولید از 850 هزار تن به 900 هزار تن رسیده است و کمبودی در تامین نیاز داخل نداریم. بدین ترتیب آنچه از طریق واردکنندگان تامین می‌شود، کمتر در بازار مصرف نهایی عرضه می‌شود.

اما در مورد گوشت مرغ طبق آمارهای وزارت جهاد کشاورزی، نیاز سالانه کمتر از حجم تولید است. درحال حاضر در کشور نزدیک به ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ تولید می‌شود که بخشی از آن درصورتی که ممانعتی برای صادرات نباشد، سالانه به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

اثر کاهش تقاضا بر تولید

به گفته دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور  کاهش تقاضا باعث شده که شرکت‌های بسته‌بندی با مشکلاتی روبه‌رو شوند. زیرا شرکت‌های بسته‌بندی برای تولید مشخصی هزینه‌کرده‌اند، اما به دلیل کاهش تقاضا تولیدات آنها نیز کم شده‌ است. این شرکت‌ها اگر تعدیل نیرو کنند به راحتی نمی‌توانند نیرو جذب کنند و اگر نیروهای خود را نگه دارند دخل و خرجشان به هم نمی‌رسد.

او با اشاره به اینکه بسته‌بندی محصولات از نظر ما هزینه اضافی ندارد، زیرا بسته‌بندی سودش را از ضایعات بدست می‌آورد. به عبارت دیگر وقتی مردم مرغ کامل خریداری می‌کنند پوست و ضایعات آن را دور می‌ریزند، ولی شرکت‌های بسته‌بندی ضایعات را می‌فروشند و از پول آن برای بسته‌بندی استفاده می‌کنند.