به گزارش اکوایران:  یکی از چالش‌های حوزه تجارت بویژه صادرات در ایران به باور کارشناسان و فعالان اقتصادی موضوع تامین کالا بویژه کالای با کیفیت است. این موضوع را سازمان توسعه تجارت تایید می‌کند. رئیس این سازمان یکی از چالش‌های صادرات ایران را نبود یک تولید صادرات محور می‌خواند و معتقد است تا زمانی که این موضوع حل نشود، نمی‌توان گام‌های جدی‌تری در حوزه صادرات برداشت. شاید همین دغدغه باعث شده که محمدرضا مدرس خیابانی سرپرست پیشین وزارت صمت و مدیرعامل فعلی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در آستانه اعزام اولین شناور اقیانوس‌پیما این شرکت به سمت ونزوئلا، طی نامه‌ای خطاب به علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت در این زمینه هشدار دهد. او در ابتدای این نامه از  ایجاد خط مستقیم حمل کالا از مبدا ایران به بنادر ونزوئلا و بالعکس خبر داد.

مدرس خیابانی اعلام کرد، این شرکت تاکنون با اعزام دو فروند شناور تانکر حمل سوخت، اقدام به انتقال فرآورده‌های نفتی به کشور ونزوئلا کرده‌ است. درضمن این شرکت در ایجاد پل دریایی برای حمل کالاهای تجاری میان دو کشور  در راستای امضای سند جامه همکاری‌های راهبردی 20 ساله ایران و ونزوئلا  مشارکت کرده است.

به نقل اتاق تهران، او در بخش دیگر نوشت، کشتی گلسان درهفته اول آذرماه امسال به مقصد ونزوئلا بنادر جنوبی ایران را ترک می‌کند و طبق برنامه‌ریزی‌ها، دیگر شناورهای این شرکت نیز در صف اعزام به این کشور برای حمل کالاهای ایرانی قرار دارند. مدرس خیابانی تصریح کرد که اعزام منظم شناورهای اقیانوس‌پیما به مسیرهای دور دست از جمله ونزوئلا مستلزم وجود بار کامل روی این شناورها است، از این رو در صورت عدم استقبال تجار ایران در مراودات کالا با کاراکاس، امکان تداوم سفر کشتی‌های حمل کالا این شرکت به این ونزوئلا ، از بین خواهد رفت.

او در این نامه یادآوری کرد که شناورهای شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای حمل و جابه‌جایی کالاهای تجار ایرانی به مقصد بنادر ونزوئلا در بازه زمانی هفته پایانی بهمن ماه امسال، آماده هستند.