به گزارش اکوایران، براساس آخرین تصمیم قرارگاه امنیت غذایی وزارت جهادکشاورزی مقرر شد، عرضه خدمات و کالا در وزارت جهاد کشاورزی از طریق سامانه‌های این وزارتخانه انجام شود. این درحالی که هنوز  این سامانه‌ها در اکثر استان‌های کشور  شکل نگرفته است.

درحال حاضر طبق اظهارات رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران، این سامانه‌ها در استان تهران آغاز به کار کردند. به نقل از مهر او افزود: از سه شنبه هفته گذشته شرکت پشتیبانی امور دام آماده عرضه گوشت منجمد و مرغ منجمد در این سامانه است و واحدهای صنفی، اتحادیه‌ها، تشکل‌ها، تعاونی‌هایی که در این سامانه ثبت نام کردند، باید خریدشان از طریق این سامانه انجام شود. به گفته سالمی، میادین میوه و تره بار هم بارگذاری شده است و باید صرفا خرید از این طریق انجام شود.

سالمی گفت: از شنبه کلیه میادین میوه و تره بار، اصناف تهران، اتحادیه و تشکل‌ها، می‌توانند با ثبت نام در این سامانه و پرداخت وجه که نیاز به مراحل اداری ندارد و مستقیما از طریق سامانه‌ها انجام می‌شود و با مراجعه به سردخانه‌ها، گوشت قرمز منجمد گوسفند و گوساله مورد نیاز خود را تحویل بگیرند.

او تاکید کرد: شرکت پشتیبانی امور دام به جهت تسهیل در این عملیات در منطقه غرب تهران سردخانه هشت شهریور، در منطقه شرق تهران سردخانه‌های تهران پارس را در نظر گرفته است.