به گزارش اکوایران، طبق اظهارات وزیر نفت در دی و بهمن کشور با کمبود روزانه  200 میلیون متر مکعب گاز روبرو است. سال گذشته طبق اعلام وزارت نفت این ناترازی بین تولید و مصرف، روزانه ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیون مترمکعب بود که در نهایت در آن مقطع، ارسال گاز طبیعی به صنایع و بخش نیروگاهی محدود شد. اتفاقی که امسال هم تکرار شد. از اوایل دی ماه دولت گاز برخی از کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی را قطع کرده است. یکی از این واحدها، کارخانه سیمان تهران است. روز گذشته علی اصغر گرشاسبی مدیرعامل سیمان تهران از قطع  گاز این کارخانه خبر داد و گفت: از غروب روز دوشنبه 19 دی‌ماه گاز 3 خط تولید فعال کارخانه به‌طور کامل قطع و عملا شرکت با مشکل جدی تولید مواجه شد.

او افزود: از نیمه دوم آبان ماه و با اعمال محدودیت در مصرف گاز، کارخانه سیمان تهران به دلیل عدم امکان استفاده از سوخت جایگزین مجبور به توقف 2 خط تولید از 5 ‌خط فعال شد.

مدیرعامل شرکت سیمان تهران در ادامه با اشاره به عدم امکان استفاده از سوخت جایگزین در شرکت سیمان تهران قطع کامل گاز کارخانه سیمان تهران را به معنای قطع شریان حیاتی این واحد تولیدی دانست و گفت: قطعاً همان‌گونه که مسئولان به برقراری گاز بخش مردمی و تجاری به‌عنوان خط قرمز خود توجه دارند، باید تأمین گاز این واحد تولیدی را نیز در اولویت کار خود قرار دهند.

گرشاسبی اظهار امیدواری کرد با مساعدت مسئولین از توقف کامل تولید پرهیز شده و شرکت سیمان تهران بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

طبق پیگیری اکوایران از روابط عمومی این شرکت، کماکان گاز این مجتمع تولیدی قطع است.