به گزارش اکوایران، در یک ماه اخیر در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های سطح شهر  شیر خشک کودکان کم شده بود. خریداران این اتفاق را به حساب سیاست افزایش تلقی می‌کردند. اما ظاهرا موضوع خالی شدن بازار از شیرخشک بوده است. برهمین اساس هم سازمان غذا و دارو چهار روز قبل فراخوان واردات فوری شیر خشک را صادر کرده است.

31 مرداد ماه سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به مدیران شرکت‌های فوریتی اعلام کرد: همه شرکت‌های دارای مجوز از اداره کل دارو و مواد تحت کنترل می‌توانند در صورت تمایل در فراخوان واردات فوری «تامین ۳۰ میلیون قوطی شیرخشک اطفال رگولار» سال ۱۴۰۲  شرکت کنند.

شیر خشک‌های رگولار  همان شیر خشک‌های معمولی هستند که برای شیرخوارانی مناسب است که سالم هستند و شرایط تولد و زایمان طبیعی و سالم داشته اند.

در این نامه آمده است: بدینوسیله میزان شیرخشک اطفال رگولار مورد نیاز جهت واردات به صورت فوریتی در سال ۱۴۰۲، با عنایت به نامه شماره ۶۶۳/۷۱۹۸۴/د مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ اداره کل محترم امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل، جمعاً به تعداد ۳۰،۰۰۰،۰۰۰ قوطی انواع شیرخشک اطفال رگولار مطابق ضوابط اعلام می گردد.

این نامه می‌افزاید: قیمت فرآورده به صورت ریالی ( بر مبنای تحویل کالا به انبار شرکت پخش اعلامی سازمان غذا و دارو ) یا قیمت ارزی (براساس ارائه پروفرم به صورت CPT بر حسب یورو ) در نظر گرفته می شود. ملاک نرخ برابری ارزهای یاد شده بر اساس نرخ اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده و در صورت تایید قیمت ارزی و اعلام نتیجه به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد.

 

تصویر نامه سازمان غذا و دارو

واردات فوری شیر خشک