به گزارش اکوایران،  11 آذر ماه سال جاری، سازمان بازرسی کل کشور از تخلفات یک شرکت به مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ارز پرده برداشت. طبق اعلام این سازمان این شرکت ارز برای واردات چای دریافت کرده است، اما هیچ کالایی وارد نکرده است. ماجرایی که در آن پای مدیران چهار دستگاه دولتی و چند بانک باز شده بود. یک روز پس از این انتشار این خبر مشخص شد، شرکت مورد شرکت «چای دبش» است، یک میلیارد و 400 میلیون دلار دریافت کرده اما وضعیت چای های که باید وارد می‌شد، مشخص نیست. 

 ماجرای تخلف میلیارد دلاری شرکت دبش، واکنش های بسیاری را به دنبال داشت. امروز(14 آذر 1402)، علی شریعتی فعال اقتصادی در صفحه شخصی خود در توئیتر دراین باره نوشت: چایی که دوستان دبش وارد می کردند با ارز ترجیحی، در واقع همان چای های وطنی بوده که از ایران می‌رفته کنیا و دوباره بر می‌گشته!!

او در ادامه می‌نویسد: بله!بله! ارز به هر کسی نمی‌دهند!!

چای دبش

برخی از مدیران  پرونده بازداشت شدند

امروز مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه در اولین نشست آذر 1402، درباره پرونده تخلف واردات چای گفت: قوه قضاییه نسبت به قصور و تقصیر و ترک فعل دستگاه‌های اجرایی و نظارتی ورود کرده و بررسی‌های لازم را مطابق مقررات انجام خواهد داد. برخی از مدیران و افراد ذی‌ربط با قرارهای صادره تامینی در بازداشت هستند؛  روند تحقیقات ادامه خواهد یافت و به محض تکمیل تحقیقات و شرایط قانونی برای اطلاع رسانی بیشتر اطلاعات مناسب را به آگاهی مردم خواهیم.

سازمان بازرسی : یک میلیارد و 400 میلیون دلار ارز چای گم شده

فساد ارزی در واردات چای؛ سه میلیارد دلار را که خورد؟

آخرین وضعیت پرونده طبری، زنگنه و هاشمی/ بازداشت برخی از مدیران پرونده واردات چای