به گزارش اکوایران، این روزها در بازار خرده فروشی گوشت بوقلمون هم به گوشت گوسفند و گوساله طعنه می‌زند. درحال حاضر قیمت هر بسته یک کیلوگرمی بوقلمون نسبت به نوع قطعه‌اش از  80 هزار تومان شروع می‌شود تا نزدیک 500 هزار تومان هم  عرضه می‌شود. البته محل عرضه آن هم در قیمت این محصول اثر متفاوت دارد. البته قیمت بوقلمون محلی گران‌تر است. همین الان فروشگاه اینترنتی ترب، بوقلمون محلی 2500 گرمی را یک میلیون و 500 هزار تومان اعلام کرده است.  قیمت بوقلمون محلی 3500 گرمی هم یک میلیون و 600 تومان است. برخی فروشندگان هم این محصول را یک میلیون و 700 تومان عرضه می‌کنند. 

بوقلمون در میادین تره بار چند؟

بر اساس نرخ‌نامه سازمان میادین میوه و تره بار تهران، قیمت هر کیلو  سینه بدون گردن با بال پوست و استخوان بوقلمون ۱۹۹ هزار تومان است. در این بازار  ران با پوست و استخوان (با استخوان کمر) هم ۲۱۳ هزار عرضه می‌شود.

مردم یک کیلو ساق با پوست را هم  ۱۸۵ هزار تومان و سینه با بال، گردن، پوست و استخوان را ۱۸۰ هزار تومان می توانند بخرند.

در نرخ نامه اعلامی سازمان میادین، یک کیلو فیله ۲۸۹ هزار و گردن بدون پوست ۱۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. لاشه کامل یا شقه (برش عمودی لاشه) لاشه بالای ۱۵ کیلو گرم هم کیلویی ۱۶۴ هزار به فروش می‌رود.

در این میادین هر کیلو گوشت چرخ‌کرده بوقلمون هم ۲۷۵ است. یک کیلو بازو را هم مردم  ۱۱۹ هزار و یک کیلو بال را  ۸۷ هزار تومان می توانند بخرند. در این بازار هر بسته پای بوقلمون پاک شده ۸۰۰ گرمی هم   ۱۲ هزار تومان است. جگر و دل تازه پاک شده  ۴۰۰ گرمی آن هم در میادین تره بار تهران ۴۵ هزار و سنگدان پاک شده ۴۰۰ گرمی ۴۸ هزار تومان عرضه می‌شود.

بوقلمون در اسنپ فود چند؟

در اسنپ فود شما یک قطعه کامل بوقلمون نمی‌توانید بخرید اما قطعه‌های مختلف را به تفکیک می‌توانید راحت خریداری کنید هرچند قیمت آن با میادین شهرداری تفاوت فاحشی دارد. امروز در اسنپ فود، یک کیلو سینه بوقلمون  بدون استخوان 418 هزار تا 448 هزار تومان. البته برخی فروشگاه ها سینه بوقلمون را 190 هزار تومان هم عرضه می‌کنند و برخی همین را با پوست 180 هزار تومان می فروشند.

در اسنپ مردم یک کیلو ران بوقلمون هم می‌توانند  409 هزار تومان بخرند. 

اما یک کیلو چرخ کرده بوقلمون  189 هزار تومان است. البته برخی فروشگاه‌ها چرخ کرده بوقلمون را 280 هزار تومان عرضه می‌کنند که گاهی با تخفیف 238 هزار تومان هم می‌فروشند. برخی هم یک کیلو چرخ کرده را 418 هزار تومان عرضه می‌کنند. 

در این بازار یک کیلو ران بوقلمون از 175 هزار تومان تا 196 هزار تومان هم دیده می‌شود. برخی همین یک کیلو ساق بوقلمون را 355 هزار تومان عرضه می‌کنند.  گردن بوقلمون بدون پوست هم در اسنپ یک کیلو 90 هزار تومان است.

بوقلمون در فروشگاه‌های زنجیره‌ای  چند؟

در فروشگاه های زنجیره‌ای مثل گوروش قیمت واقعی بوقلمون نزدیک به قیمت اسنپ فود است. چون میزان بسته‌های عرضه شده آن زیر یک کیلو است. عمدتا بسته‌های عرضه شده 900 گرمی است.

در این فروشگاه ها 900 گرم سینه بدون پوست بوقلمون 252 هزار تومان است که فعلا با تحفیف 239هزار و 400 می فروشند. فیله بوقلمون هم در بسته های 900 گرمی بین 303 هزار و 50 تومان تا 336 هزار و 600 است. 

شنیسل سینه بوقلمون هم در همین بسته ها 298 هزار تومان است. اما ساق بوقلمون ارزان‌تر است و 213 هزار تومان عرضه می‌شود که فعلا آن را 11 هزار تومان ارزان‌تر می‌فروشند. البته برخی برندها همین محصول را 225 هزار تومان می‌فروشند.

بازو ساده بوقلمون 900 گرمی 129هزار و 600 تومان است. البته این محصول با تخفیف امروز 170 هزار و 525 تومان به فروش می‌رود. در این فروشگاه مغز ران هم در بسته های 900 گرمی 252 هزار تومان عرضه می‌شود.