به گزارش اکوایران ، امروز 29 اسفند ماه ایوب فصاحت ؛سرپرست سازمان تعاون روستایی درگفت و گو با رسانه ها ازآغاز  عرضه میوه تنظیم بازاری در همه استان ها خبرداده و گفته است: بیش از نیمی از ذخایر استانها یعنی ۱۰ هزار تن میوه تاکنون توزیع شده است. مابقی نیز تا پایان امروز و پایان تعطیلات نوروز به تدریج وارد بازار خواهد شد.

او ادامه داده است: قیمت میوه در بازار حتی کمتر از نرخ های اعلام شده است و در برخی استان‌ها نیز بالاتر از ۳۰درصد  زیر نرخ بازار عرضه می شود.قیمت میوه در کل کشور تعدیل شده است.

فصاحت یادآور شده است : ذخایر احتیاطی آماده نیز داریم که هر زمان لازم شد به بازار عرضه کنیم.

همچنین قیمت مرغ هم در آخرین روز ۱۴۰۲ نشان می دهد که مرغ در میادین به قیمت ۷۶ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسد.

خبرگزاری ایسنا در یک گزارش میدانی اعلام کرده که قیمت مرغ در  مغازه ها متغیر بوده و به طور میانگین حدود ۹۵ هزار تومان به فروش می رسد.

اختلاف قیمت ۱۰ تا ۲۰ هزار تومانی مرغ آزاد و دولتی موجب شده که مردم برای تامین مرغ مورد نیاز خود به میادین آمده و همین امر منجر به ایجاد صف های طولانی  شده است.

طی روزهای اخیر مسوولان مربوطه عنوان کردند که رکورد جوجه ریزی شکسته شده و بیش از ۱۵۰میلیون قطعه در ماه جوجه ریزی می شود  و این موضوع را مطرح کردند که  که کمبودی در بازار نداریم و حتی مازاد نیاز داخل نیز تولید می کنیم که این امر قطعا موجب تعادل در بازار و نشان دهنده نوسان کمتر در بازار بود، اما بازار امروز نشان می دهد که این نرخ نسبت به روزهای اخیر افزایشی شده و همچنان صف خرید مرغ برقرار است.

هر چند به گفته کارشناسان یکی از دلایل نوسان قیمت ها در ایام پایانی سال افزایش تقاضا است، اما عنوان کردند که اگر توزیع با قیمت مناسب بیشتر شود، دامنه این نوسانات کمتر خواهد بود.