به گزارش اکوایران؛  خبر بارگذاری اطلاعات عملیات خرید تضمینی گندم در سامانه جامع اطلاعات شرکت بازرگانی دولتی ایران را  را طاها دلداده، مدیرکل فناوری اطلاعات شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد. به گفته او این اطلاعات توسط کاربران به صورت آنلاین قابل مشاهده و رصد است.

دلداده افزود: برای راه‌اندازی این سامانه در معاونت برنامه‌ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران، کار کارشناسی و تلاش‌های بسیاری انجام شده است تا مأموریت تحویل گندم از کشاورزان گندمکار به خوبی به پیش برود.

طبق اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران، در حال حاضر عملیات خرید تضمینی گندم در استان‌های کرمان، خوزستان، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان آغاز شده است. 

به گفته مدیرکل فناوری اطلاعات شرکت بازرگانی دولتی ایران، درج و بارگذاری اطلاعات خرید تضمینی در این سامانه، فرآیند تحویل گندم و پرداخت پول گندم را تسهیل کرده و با رصد آنلاین داده‌های خرید تضمینی گندم، می‌توان برای برنامه‌ریزی این عملیات بزرگ بازرگانی کشور از آن اطلاعات استفاده کرد.

او افزود: این سامانه به کاربران اجازه می‌دهد تا میزان خرید تضمینی گندم و پرداخت میزان پول آن را به تفکیک استان‌، شهرستان و مرکز خرید به صورت آنلاین مشاهده کرده و از کم و کیف آن مطلع شوند.