به گزارش اکوایران؛ صبح امروز اتاق بازرگانی ایران در پیامی شهادت رئیس دولت سیزدهم و هیات همراه را تسلیت گفت.

محمود نجفی عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران هم در پیامی جداگانه شهادت ابراهیم رئیسی و هیات همراه را تسلیت گفت. رئیس اتاق بازرگانی تهران نوشت: «انتشار خبر شهادت رئیس‌جمهور عزیزمان و همراهانشان، حجم عظیمی از غم و اندوه را بر دل و جان‌مان نشاند. جمعی از مردان نیک و خادم مردم جان در راه خدمت به این سرزمین از کف دادند و البته چه سعادتی بالاتر از شهادت در راه مردم و وطن. خداوند همگی آنها را در سایه مهر و رحمت خود قرار دهد.»

او افزود:« آیت الله رئیسی در مدت سه سال ریاست‌جمهوری برای کمک به کشور آرام و قرار نداشتند و هر ماه به یک نقطه کشور سفر کردند. نام‌شان در تاریخ ثبت خواهد شد و قطعا آیندگان از ایشان با احترام فراوان یاد خواهند کرد. رئیس‌جمهوری در طول دوران کاری‌شان همیشه بر سرعت گرفتن مسیر توسعه و پیشرفت ایران و خدمت‌رسانی به مردم تاکید داشتند و جانشان را هم در مسیر توسعه ایران و زمانی که در حال رفتن برای بازدید از پالایشگاه تبریز بودند، از دست دادند. »

نجفی عرب نوشت:«ایران در دهه‌های گذشته و در طول سال‌های انقلاب شاهد حوادث تلخ و دردناکی همچون ترور شهید رجایی رئیس‌جمهور اسبق بوده ولی از میان همه طوفان‌ها عبور کرده و این بار هم با مدیریت رهبر انقلاب و هم‌بستگی مردم، از این چالش گذر خواهد کرد. همان‌گونه که رهبری فرموده‌اند مردم عزیزمان نباید نگران و دلواپس کارهای کشور باشند و بخش خصوصی هم بر خود واجب می داند در چنین شرایط سختی تمام قد در کنار دلسوزان و مدیران کشور بایستد و حامی و همراه دولتمردان باشد. »

او ادامه داد: «مدتی قبل این جمله را خواندم: «هیچ چیز به اندازه بار مرگ بر زندگی ما سنگینی نمی‌کند.» و اکنون کلمات آن معنای بیشتری یافته است. از خداوند متعال تمنای رحمت این گرامیان را دارم و امیدوارم همگی آنها ذیل توجه الهی قرار گیرند. روح‌شان قرین آرامش ابدی.»

بیانیه اتاق ایران برای شهادت رئیس دولت سیزدهم و هیات همراه

پیام رئیس اتاق اصناف تهران

ظهر امروز محمدرضا فرجی تهرانی رئیس اتاق اصناف تهران نیز  پیام تسلیتی به مناسبت شهادت رئیسی و تیم همراهش منتشر کرد. فرجی نوشت: « با نهایت تأثر و تأسف شهادت رییس ‎جمهور محترم ایران، آیت الله ابراهیم رئیسی، وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی، جناب آقای دکتر امیر‌عبداللهیان و همچنین مرد خدا، آیت‌الله آل هاشم و استاندار جوان آذربایجان شرقی و سایر همراهان را به جامعه بزرگ اصناف و عموم مردم شریف ایران تسلیت عرض می‌نمایم‌.»

او ادامه داد:«درگذشت رئیس جمهور ایران زمین که حضور وی و کابینه‌اش در صحنه‌های مهم و بحرانی کشور بر کسی پوشیده نبود، طی سانحه هوایی از میان مردم کوچ کرد و جمهور قدرشناس ایران، هر یک بر حسب شرایط موجود، چه به وسیله تلاش برای یافتن او در دل کوه‌های آذربایجان و چه به وسیله دعا برای خروج وی از بحران بسیج شدند.»

فرجی تهرانی نوشت:«اما شاید شهادت خادم‌الرضا در سالروز میلاد امام هشتم شیعیان، داغ دل دوستداران این شهید را اندکی مرهم بخشد. چرا که بی‌شک چنین سرانجامی آرزوی هر آن کس است که در راه مقدس خدمت به خلق گام می‌نهد.امید که روح بلند همگی شهدا با اولیا الهی محشور شود و مانند همیشه که مصیبت‌های بزرگ، همدلی‌های عظیم می‌آفرینند؛ شاهد انسجام بیش از پیش ملت و دولت باشیم. ان شاء الله» 

پیام معاون وزیر اقتصاد

محمد رضوانی‌فر معاون وزیر اقتصاد، نیز در پیامی شهادت آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور و جمعی از همراهان ایشان را تسلیت گفت.

رئیس کل گمرک ایران نوشت:« پرواز ملکوتی و جانسوز ریاست محترم جمهوری محبوب، خدوم و مغتنم حضرت آیت‌الله رئیسی نشان داد که شهادت در حین خدمت و انجام وظیفه عالی‌ترین پاداش الهی برای رئیس جمهوری بود که برای سعادت و سربلندی مردم ایران شبانه روزی در تلاش بودند».

او ادامه داد: «این ضایعه‌ اسفبار مایه‌ تالم خانواده گمرک جمهوری اسلامی ایران همچون دیگر اقشار جامعه است که به شخصیت وارسته و خدمات ماندگار و باارزش ایشان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آشنایی داشتند و با تلاش وافر و شبانه‌روزی، دغدغه‌مندانه مسائل را پیگیری و رصد می‌کردند».

رضوانی‌فر: «نوشت تاکید دارم به تاسی از این شهید بزرگوار، تلاش جهادی و شبانه‌روزی و فعالیت خالصانه‌ی ۲۴ ساعته در گمرکات کشور جهت خدمت به مردم و نظام عزیز اسلامی بیش از پیش انجام خواهد شد».