به گزارش اکوایران؛ ارزیابی روند خرید گوشت مرغ از مرغداران داخلی نشان می‌دهد در این مدت بیشترین میزان خرید مرغ مازاد از استان‌های «مازندران»، «گلستان»، «گیلان» و «اصفهان» صورت گرفته است.

براساس اعلام این شرکت هر کیلوگرم مرغ زنده به قیمت 58 هزار تومان و گوشت مرغ منجمد کارتنی به مبلغ 84 هزارو 500 تومان در ازای تحویل نهاده‌ های مدت‌دار و همچنین به صورت نقدی خریداری شده است.

بر اساس اعلام این شرکت، هر کیلوگرم مرغ زنده به قیمت 58 هزار تومان و گوشت مرغ منجمد کارتنی به مبلغ 84 هزار و 500 تومان از مرغداران خریداری شده است. شرکت پشتیبانی امور دام دو روش تحویل نهاده‌های مدت‌دار و پرداخت نقدی را برای پرداخت وجه مرغ‌های خریداری شده به مرغداران در نظر گرفته است.   

به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور این شرکت تاکنون نسبت به پرداخت بیش از 2 هزارو 200 میلیارد تومان مطالبات مرغداران بصورت نقدی و معادل 600 میلیارد تومان بصورت تحویل نهاده در قالب تهاتر بدهی به مقدار حجمی بیش از50 هزار تن نهاده اقدام کرده است.

حسین شیرزاد افزود: با توجه به حجم خرید صورت گرفته، بخش عمده ذخایر استراتژیک کشور از محل تولید داخل تامین و خریدهای خارجی ابتدایی سال 1402 که براساس تصمیمات متخذه و اقتضای شرایط تولید و بازار گوشت مرغ انجام شده بود، به محض آرامش حاکم بر تولید و تامین داخلی، متوقف و حتی بیش از 50 درصد خریدهای در جریان سال قبل نیز جهت حمایت از تولید داخل لغو می شود.