به گزارش اکوایران؛  بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته ایران  30 تیرماه سال جاری در مجموعه نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار خواهد کرد.

 مجید موافق‌قدیری، رئیس انجمن خوراک دام، طیور و آبزیان در نشست خبری اعلام کرد که نمایشگاه امسال شامل سه بخش کارخانجات مکمل و کنسانتره دام و طیور و آبزیان؛ بخش داروهای دامپزشکی؛ و بخش تجهیزات دام، طیور و آبزیان می‌شود، گفت: این نمایشگاه بر روی محورهای مختلفی تمرکز دارد  از جمله توسعه و ترویج خوراک دام، طیور و آبزیان به‌صورت آماده؛ ارتقای سطح کمی و کیفی محصولات با هدف مدیریت صنفی؛ تلاش برای ارتقای نقش صنعت دام و طیور در اقتصاد ملی؛ کمک به توسعه فناوری‌های نوین  و استفاده از هوش مصنوعی در صنعت دا و طیور و آبزیان؛ استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست‌اندرکاران و به‌روز کردن اطلاعات آنها در راستای اهداف برنامه هفتم توسعه؛ و تدارک میزگرد بسیار خوبی تحت عنوان خوراک دام، امنیت غذایی و برنامه هفتم توسعه از جمله محورهای نمایشگاه است.

او با اشاره به اینکه تغییر در رویه یک‌سویه سال‌های گذشته نمایشگاه و همکاری و تعامل با حدود 20 تشکل مختلف در صنعت دام و طیور انجام شده است، گفت: در این نمایشگاه پاویونی در اختیار وزرات جهادکشاورزی قرار گرفته است که طبق هماهنگی‌های صورت گرفته هر روز یکی از مدیران ارشد وزارتخانه در این پاویون حضور خواهند داشت و به مسائل و سوالات بازدیدکنندگان پاسخ می‌دهند. همچنین با دیگر سازمان‌های مرتبط با موضوعات صنعت دام، طیور و آبزیان نیز رایزنی صورت گرفته تا در نمایشگاه حضور داشته باشند.

موافق‌قدیری ادامه داد: امسال چند رونمایی مختلف در نمایشگاه خواهیم داشت که برای آنها فرآیند حداقل یک ساله طی شده است؛ همچون رونمایی از برنامه استراتژیک 5 ساله خوراک دام، طیور و ...؛ تهیه جلد دوم چرخشی خوراک دام و طیور که توسط فدراسیون خوراک دام و طیور اروپا تهیه شده است.

او افزود: فراخوانی با هدف افزایش بهره‌وری، کاهش وابستگی به واردات و کاهش خروج ارز از کشور، توسعه فناوری، نوآوری و بهره‌وری از خوراک دام و طیور انجام شده که از جمله برنامه‌هایی است که در نمایشگاه مد نظر است.

سالار رضایی، دبیر اجرایی بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته ایران (1403) گفت: تاکنون 400 شرکت داخلی، 14 نمایندگی از شرکت‌های مختلف خارجی در نمایشگاه حضور دارند و 160 شرکت در صف انتظار برای حضور در نمایشگاه قرار دارند. علاوه بر این 39 سفیر از کشورهای مطرح در صنعت دام، طیور و آبزیان برای حضور در نمایشگاه دعوت شده است و تا امروز 11 هیات تجاری و بازرگانی از کشورهای مختلف برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

رضایی گفت: نمایشگاه در فضایی به مساحت 40 هزار متر مربع و 12 سالن برگزار می‌شود. در تاریخ 30 تیرماه ساعت 10 صبح مراسم افتتاحیه آن برگزار خواهد شد.