به گزارش اکو‌ ایران؛ در مصوبه یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار این نکته نیز در نظر گرفته شده که در صورت ترخیص و رفع تعهد گمرکی، سقف ارزش واردات، قابل استفاده مجدد در همان سال باشد و سقف و سابقه واردکنندگان لاستیک سنگین بصورت سیستمی اعمال شود.

بر اساس این مصوبه در خصوص بررسی نحوه بازرسی و نظارت بر بازار کالاهای اساسی و ضروری بر پایه اطلاعات سامانه جامع تجارت، مقرر شد معاونت بازرگانی داخلی دستورالعمل تنظیم بازار با محوریت سامانه جامع تجارت ( شامل جزئیاتی چون نحوه اقدام، کالاهای مشمول، نقش سازمان‌های نظارتی و غیره) را جهت بررسی تهیه کند.

همچنین با توجه به آمادگی زیرساخت‌های فنی و تکمیل بخش قابل توجهی از اطلاعات این سامانه، علاوه بر اقدام فوری در راستای تکمیل اطلاعات سامانه، از آن برای کمک به تنظیم بازار کالاهای اساسی و همچنین شناسایی و پیگیری تخلفات احتمالی استفاده شود.

بررسی برنامه نحوه اصلاح روش اطلاع‌رسانی قیمت کالا، بررسی بازار لوازم خانگی در کمیته تخصصی مربوطه، بررسی بازار محصولات کشاورزی و رصد و پایش قیمت‌ دیگر کالاهای اساسی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که در خصوص هر یک تصمیم‌گیری لازم انجام شد.