به گزارش اکوایران ؛ روزگذشته وزارت جهادکشاورزی فهرست قیمت رسمی ۲۵ قلم کالای خوراکی را اعلام کرد که نان هم در میان این اقلام قرار داشت. براساس تصمیم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در ۱۸ آبان ماه مقرر شد وزارت جهادکشاورزی به صورت روزانه قیمت اقلام خوراکی را از طریق رسانه‌ها اعلام کند و مردم و مصرف‌کنندگان نیز با خرید اقلام به قیمت اعلام شده راسا بر نرخ‌ها نظارت کنند و با هرگونه تخلف برخورد شود.

حال با اعلام قیمت 25 قلم کالای اساسی از سوی وزارت جهادکشاورزی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه ای  اعلام کرد بر اساس دستورالعمل‌ها و ضوابط تدوین شده از قبل، هرگونه تغییر در قیمت نان پیش از این به کارگروه های استانی گندم آرد و نان با ریاست استانداران سراسر کشور واگذار شده و قیمت های اعلامی اخیر توسط وزارت جهاد کشاورزی صرفاً مربوط به شهر تهران است که پیش از این در کارگروه استانی مصوب شده است و ارتباطی به سایر استان ها و شهرستان های سراسر کشور ندارد. 

با این شرایط می توان گفت افزایش قیمت نان فقط شامل تهرانی ها می شود و در این خصوص سایر استان ها مثتثنی هستند. 

براساس اعلام این سازمان قیمت‌های اعلامی شهر تهران نیز پیش از این در کارگروه گندم آرد و نان استان تهران مصوب شده و در حال اجرا است و باید رعایت شود و هیچ گونه افزایشی به غیر از این مصوبه نباید صورت گیرد.

بدیهی است کلیه بازرسان سازمان های جهادکشاورزی ،صنعت معدن تجارت و اتاق اصناف سراسر کشور مکلفند با هر گونه افزایش قیمت انواع نان برخورد قانونی کرده و پرونده تخلف برای برخورد قانونی در اسرع وقت به شعب سازمان تعزیرات حکومتی ارسال کنند.