مدیرعامل هلدینگ صبا ایده (مالک آپارات) در یک ویدیو هفت دقیقه ای در صفحه شخصی خود اعلام کرد که این تیم از جنگ رسانه‌ای خسته شده اند و زمین بازی را عوض می‌کنند.

محمد جواد شکوری مقدم با انتشار یک ویدیو در صفحه شخصی خود، از تصمیم هیئت مدیره آپارات در خصوص آپارات گیم خبر داد. شکوری مقدم در این ویدیو اعلام کرد که از تاریخ جمعه 18 شهریور ماه، سرویس استریم آپارات گیم برای همیشه بسته خواهد شد. 

به گفته مدیر فیلیمو و آپارات، مجموعه ساترا در مکالمه ای اعلام کرده اند که طی نامه‌هایی از سمت برخی نهادها، موظف به نظارت دقیق و درست بر فضای گیم استریم شده اند، بنابراین هیئت مدیره تصمیم دارد در اعتراض به تذکرات مکرری که  به این شبکه گیم استریم ابلاغ می شود، فعالیت خود را در آپارات متوقف و تا پایان سال جاری میلادی به یک ماژول از یک پورتال گیم عربی تبدیل شوند. شکوری مقدم می گوید: «از مهاجرت کاربران و نخبگان به مهاجرت سرویس‌ها و شرکت‌ها رسیده‌ایم!».

خرداد ماه امسال بود که پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما در دانشگاه صنعتی شریف در انتقاد از فضای گیم استریم، محتوای آن را سراسر مستهجن و شیطان پرستی خواند. او در این نشست درباره پلتفرم هایی که پخش زنده استریم دارند چنین گفته بود: 

«در فضای بعضی از پلتفرم‌هایی که در قالب گیمینگ پخش زنده دارند، استریمینگ دارند، مطالبی که آنجا بارگذاری می‌شود محتوای مستهجن و شیطان‌پرستی به معنی واقعی کلمه است. محتواهای صددرصد ضد دینی، ضد اخلاقی و ضد امنیتی در روز روشن در جمهوری اسلامی تولید می شود. ‌شما بروید در این پلتفرم ها[ببینید]. چه کسی صاحب اینجاست؟چه کسی باید این را مدیریت بکند؟….»

شکوری مسئولیت تصمیمات نادرستی که درباره پدیده های جدید گرفته می شود را برعهده کسانی دانست که بدون دانش و آگاهی، در حوزه های تخصصی ورود می کنند. مدیر آپارات در خصوص نگرانی کاربران اعلام کرد که  ما محتویات این سرویس را در کانال‌های کاربران حفظ خواهیم کرد و تمامی پرداخت‌ها بابت اشتراک و روبی، تا آخر شهریور ماه به طور دقیق بازپرداخت خواهد شد.

سرویس گیم استریم آپارات گیم از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است و در یکسال گذشته، ۷۱ هزار گیم استریمر و ۲.۴ میلیون مخاطب تعاملی و بیننده، محتوای آنلاین گیم تولید کرده‌اند. این سرویس اعلام کرده برند خود را تغییر نخواهد داد، تنها پس از این خدمات خود را از یک درگاه عربی ارائه می‌دهد.