سرانجام موج تغییر به ساحل خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص رسید. روز گذشته خبر رسید که مهدی خطیبی جای فرشاد مقیمی را گرفت تا بعد از حدود دو هفته ایران خودرو نیز طعم تغییر مدیرعامل را بچشد.

پیش تر خودروسازی سایپا شاهد تغییر مدیرعامل خود بود و محمدعلی تیموری جایگزین جواد سلیمانی شد. زمانی که سلیمانی از سایپا رفت بسیاری پیش بینی کردند مدیرعاملی مقیمی نیز در ایران خودرو چندان دوامی ندارد و به زودی جانشین او نیز مشخص می شود. این پیش بینی زودتر از آنچه تصور می شد محقق شد و فاطمی امین زیر حکم عزل مقیمی را امضا کرد.

حال دولت سیزدهم هم بعد از حدود ۵ ماه از استقرار همان مسیری را رفت که دولت های پیشین رفتند و دست به تغییر مدیرعامل دو شرکت بزرگ خودروساز کشور زد.

مدیرعامل جدید ایران خودرو کیست؟

مهدی خطیبی که روز گذشته با رای اعضای هیات مدیره ایران خودرو به عنوان دهمین مدیرعامل ایران خودرو سکان هیات بزرگترین خودروساز خاورمیانه را در دست گرفت.

خطیبی پیش تر در زمره مدیران ایران خودرو بود. بررسی کارنامه کاری او نشان می دهد که او در مقطعی مدیریت فروش ایران خودرو را در اختیار داشت. همچنین مدیرعامل جدید ایران خودرو، زمانی مدیرعامل شرکت لیزینگ این خودروساز نیز بوده است. حضور خطیبی در ایران خودرو محدود به مدیریت فروش و لیزینگ این شرکت نبود و او چندی نیز مدیرعاملی شرکت توسعه تجارت و خدمات خودرو را قبول کرد. سابق حضور در راس مدیریت شرکت لیزینگ ایران خودرو سبب شد تا خطیبی مدیرعاملی شرکت لیزینگ شهر را نیز به کارنامه کاری خود اضافه کند. مدیرعامل جدید ایران خودرو پیش تر سکان هدایت ریگان خودرو از شرکت های خودروساز خصوصی را در دست داشت. خطیبی در حالی مدیریت ایران خودرو را قبول کرده است که این خودروساز با زیان انباشته سنگینی روبرو است و بار دیگر ذیل ماده ۱۴۱ قانون تجارت قرار گرفته و عنوان یک شرکت ورشکسته (شرکتی که بدهی اش از سرمایه ثبت شده است پیشی گرفته) شناخته می شود.

مدیرعامل سابق ایران خودرو چه کرد؟

اما فرشاد مقیمی مدیرعامل ‍پیشین ایران خودرو در حدود دو سال و نیمی که ایران خودرو را مدیریت کرد چه کارنامه ای از خود به جای گذاشت.

مقیمی پیش از اینکه مدیرعامل ایران خودرو شود، در آبان ماه ۹۷ با حکم رضا رحمانی وزیر وقت صمت  به عنوان معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت منصوب شد. البته حضور مقیمی در این پست وزارتی چندان دوام نداشت و او تابستان ۹۸ بعد از بازداشت هاشم یکه زارع مدیر عامل وقت ایران خودرو وزارت صمت را به مقصد این شرکت خودروساز ترک کرد. حضور مقیمی در راس هرم مدیریت ایران خودرو آن هم بدون تجربه خاصی در خودروسازی با انتقاداتی همراه شد با این حال مقیمی این حدود ۳۰ ماه در این شرکت خودروساز باقی ماند. شاید مهمترین اقدام مقیمی را بتوان حذف ‍پژو ۴۰۵ مدل جی ال ایکس از سبد محصولاتی این خودروساز و تولید تارا دانست. در واقع مقیمی کار نیمه تمام یکه زارع در ایرانی سازی پ‍ژو ۳۰۱ به سرانجام رساند و مدل ایرانی این خودروی فرانسوی پسابرجامی روانه بازار کرد. هر چند اخباری غیر رسمی از انتخاب فرشاد مقمیمی به عنوان معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت خبر می دهد اما هنوز این مساله به صورت رسمی تایید نشده است.