شرکت برگزار کننده دومین فروش اینترنتی خودرو از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو طی اطلاعیه گفت در هر دقیقه حدود هفت هزار نفر در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت نام می کنند و تا ساعت 14 امروز بیش از دو میلیون و 200 هزار نفر موفق به ثبت نام برای خودروهای مدنظر خود شدند.

چنانچه این روند ثبت نام ادامه داشته باشد در پایان مهلت زمانی در نظر گرفته شده حول و حوش ۳۰ میلیون نفر برای 76 هزار و 700 دستگاه خودروی عرضه شده ثبت نام خواهند کرد. پیش بینی می شود شانس برنده شدن در این دور از عرضه خودرو از مسیر یاد شده حدود ۳۹۵ به یک باشد.  به عبارت دیگر از هر ۳۹۵ نفر یک نفر شانس در اختیار گرفتن خودرو به قیمت کارخانه را پیدا می کند. البته این یک برآورد تقریبی است با توجه به اعداد اعلامی از سوی برگزار کننده و تا زمان اعلام نهایی تعداد متقاضیان نمی توان به طور قطع در این مورد اظهارنظر کرد اما هر چه هست به نظر می رسد با توجه به نوع محصولات عرضه شده تعداد شرکت کنندگان در ابن دور از فروش خودرو به نسبت مرحله قبل بیشتر باشد.

این شرکت برگزار کننده با اشاره به تعداد ثبت نام یاد شده در هر دقیقه مدعی است که این سامانه دچار اختلال نیست. اما متقاضیان ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از سرعت کُند و اختلال برای ثبت نام در سامانه یاد شده انتقاد می کنند.

از یاد نبریم که این بار وزارت صمت بازه زمانی ثبت نام را سه روز در نظر گرفته این در شرایطی است که با توجه به سبد محصولاتی که خودروسازان برای دومین دور فروش در سامانه صمت در نظر گرفته اند در صورت حل نشدن چالش اختلال برای ثبت نام در سامانه فروش خودرو این اتفاق می تواند نارضایتی مصرف کنندگان را به دنبال داشته باشد.

 هر چند مدیر پروژه دومین فروش اینترنتی خودرو تاکید می کند این شرکت با در اختیار داشتن یک مرکز تماس مجهز و کارشناسان متخصص برای پاسخگویی به سوال‌های متقاضیان، به‌صورت تمام‌وقت آماده پاسخگویی است و متقاضیان می‌توانند برای اخذ پاسخ سوالات خود پیرامون سامانه، ثبت‌نام، اعلام نتایج، محدودیت‌ها، طرح‌های مختلف موجود در سامانه، مشکلات فنی و... با شماره ۰۲۱-۵۴۹۴۵ تماس بگیرند. اما به نظر می رسد چنانچه همچنان اختلال ها تداوم داشته باشد به احتمال زیاد وزارت صمت مهلت زمانی برای ثبت نام در سامانه فروش خودرو را تمدید خواهد کرد.