بورس کالا طی اطلاعیه اعلام کرد متقاضیان شرکت در طرح فروش سه محصول بهمن موتور از مسیر بورس کالا باید 25 درصد قیمت خودروی مورد نظر خود را برای حضور در این طرح فروش به عنوان پیش پرداخت واریز کنند. در حالی این اطلاعیه از سوی بورس کالا منتشر شده است که پیش تر مبلغ پیش پرداخت 30 درصد قیمت پایه اعلامی برای خودروهای عرضه شده، اعلام شده بود.

قرار است بهمن موتوری ها دو محصول خود یعنی فیدلیتی پنج نفره و فیدلیتی هفت نفره را روز 22 آبان ماه سال جاری از مسیر بورس کالا عرضه کند. بر اساس اعلام این خودروساز قیمت پایه در نظر گرفته شده برای فیدلیتی پنج نفره 758 میلیون و 500 هزار تومان است. مدل هفت نفره نیز با قیمت پایه 772 میلیون تومانی قرار است روی تابلو بورس برود. طبق اعلام این خودروساز عرضه 392 دستگاه از دو خودروی یاد شده در دستورکار قرار دارد.(سهم هر مدل فیدلیتی 196 دستگاه برآورد شده است) متقاضان برای خرید این خودروها باید تا ساعت 17 روز شنبه 21 آبان ماه اقدام به ثبت سفارش خود کنند.

البته کسانی که پیش تر از مسیر بورس کالا خودروی سواری خریداری کرده اند، نمی توانند در این دور از عرضه خودرو شرکت کنند. در کنار این متقاضیان اشخاص حقوقی هم از حضور در این طرح فروش منع شده اند. هر کد بورسی مجاز به ثبت سفارش برای یک کد خودرویی می باشد.

دیگر محصول بهمن موتور یعنی دیگنیتی نیز روز دوشنبه آینده یعنی 23 آبان ماه 1401 از مسیر بورس کالا در دسترس متقاضیان قرار خواهند گرفت. قیمت پایه اعلامی برای این خودرو نیز 821 میلیون و 500 هزار تومان در نظر گرفته شده است. متقاضیان این خودرو باید سفارش خود را تا ساعت 17 روز یکشنبه 22 آبان ماه ثبت کنند.

شرایط حاکم بر فروش فیدلیتی بر عرضه دیگنیتی نیز حاکم است.

اما هر متقاضی برای شرکت در این طرح فروش نیاز به چه مبلغی به عنوان پیش پرداخت دارد؟ خریداران فیدلیتی پنج نفره باید پیش پرداختی حدود 189 میلیون و 500 هزار تومان را به حساب بهمن موتوری ها واریز کنند. متقاضیان مدل هفت نفره همین خودرو نیز پیش پرداخت 193 میلیون تومانی را در برابر خود می بینند. طرفداران دیگنیتی نیز برای خرید این خودرو باید برنامه ریزی کنند تا بیش از 205 میلیون تومان را به عنوان مبلغ پیش پرداخت واریز کنند.