مدیرعامل ایران خودرو گفت: ظرف چند روز آینده شاهد بزرگترین پیش فروش محصولات ایران خودرو خواهیم بود. طرحی کاملا جدید است به این صورت که بخشی از قیمت خودرو به صورت پیش پرداخت دریافت می‌شود و موقع تحویل مبلغ باقی مانده لیزینگ می‌شود.

مهدی خطیبی ادامه داد در صورتی که بتوان مجوز این کار را از وزارت صنعت، معدن و تجارت بگیریم به زودی و ظرف چند روز آینده شاهد بزرگترین پیش فروش محصولات ایران خودرو خواهیم بود طرحی کاملا جدید است به این صورت که بخشی از قیمت خودرو به صورت پیش پرداخت دریافت می‌شود و موقع تحویل مبلغ باقی مانده لیزینگ می‌شود این طرح برای مشتریان واقعی است که می‌تواند آرامش خوبی به بازار دهد.

ایده فروش قسطی خودرو در حالی از سوی مدیرعامل ایران خودرو مطرح می شود که بازار خودرو این روزها همچنان نوسانی کار را دنبال می کند. رشد قیمت خودرو در بازار به گونه ای بوده که بخشی از تقاضا به دلیل فاصله قیمتی با شرایط مالی خود به رغم نیاز به خودرو به ناچار از بازار خارج شدند.

این رشد قیمت خودرو را بسیاری به نوسانات نرخ ارز نسبت می دهند این در حالیست که بحث عرضه شرکت های خودروساز نیز به این نوسان دامن زده است. مصرف کنندگان معتقدند شرکت های خودروساز به عمد فروش قطره چکانی را در دستورکار دارند تا قیمت خودرو در بازار افزایش یافته و به دنبال آن مکانیزم عرضه و تقاضا نیز در بورس به گونه ای عمل کند که محصولات بورسی با قیمت بالاتری بفروش برسند. حال ایران خودرو با عرضه خودرو به صورت قسطی تلاش می کند علاوه بر دور کردن این شایعه ها از خود فضایی را نیز برای متقاضیان عادی اینجاد کند تا خودرو با قیمت های مناسب خریدارای کنند. به نظر می رسد اگر ایران خودرویی ها موفق شوند از مدیران صمت مجوز فروش به صورت لیزینگ را دریافت کنند دیگر خودروساز بزرگ کشور نیز چنین فروشی را در دستور کار قرار دهد. با توجه به فاصله قیمتی محصولات سایپا در کارخانه و بازار و رغبت کمتر متقاضیان به خرید محصولات این خودروساز، پیش بینی می شود سایپایی ها از این مسیر بتوانند محصولات خود را با راحتی بیشتری به فروش برسانند.