خودروسازی سایپا قرار بود از امروز دو محصول خود را در قالب طرح فروش فوری در دسترس متقاضیان قرار دهد. اما سایت این خودروساز از دسترس خارج شده و مشتریان سردر گم شده اند. در حالی متقاضیان خرید محصولات این خودروساز نمی توانند برای انتخاب محصول اقدام کنند که مبلغ خرید خودرو در حساب های وکالتی مشتریان قفل شده است. بعد از اعلام محدودیت های جدید (وجود پول در حساب مشتریان پیش از ثبت نام در سایت فروش) فروش شاهین و کوییک R پلاس با گیربکس اتوماتیک اولین طرح فروشی است که این محدودیت جدید در ان اعمال می شود. البته از آنجایی که این محدودیت جدید اولین حضور خود را تجربه می کند قابل پیش بینی بود که طرح فروش سایپا را به چالش بکشد. 

این طرح فروش فوری سایپا قرار بوده از ساعت 14 روز سه شنبه (چهارم بهمن ماه سال جاری) به روی مشتریان بازگشایی شود. مدت برگزاری این طرح فروش ابتدا سه روز اعلام شده بود. اما اگر روند اختلال ادامه دار باشد به احتمال زیاد زمان حضور برای متقاضیان در این طرح فروش فوری تمدید خواهد شد. این طرح فروش فوری علاوه بر متقاضیان عادی در دسترس مادران دارای دو فرزند و بیشتر نیز قرار دارد. کوییک R پلاس با گیربکس اتوماتیک با پنج رنگ عرضه خواهد شد. سایپایی ها این محصول هاچ بک اتوماتیک خود را در رنگهای نقره مشکی،کرم مشکی، سفید مشکی، سفید قرمز و مشکی قرمز برای فروش عرضه می کنند.اما شاهین تنها با رنگ سفید عرضه خواهد شد.

قیمت کوییک R پلاس با گیربکس اتوماتیک نزدیک به 297 میلیون تومان است و مشتریان برای در اختیار گرفتن شاهین باید 344 میلیون و 750 هزار تومان پرداخت کنند.