خودروسازی سایپا قرار بود دو محصول خود را از مسیر سایت فروش خود در دسترس متقاضیان قرار دهد اما هر چه کرد نشد. این خودروها شاهین و کوییک R پلاس با گیربکس اتومات بودند. ابتدا اعلام شده بود این طرح فروش فوری از ساعت 14 سه شنبه 4 بهمن ماه سال جاری در استارت می خورد. عقرب های ساعت از 14 گذشت اما مشتریان هر چه کردند نتوانستند وارد سایت فروش این خودروساز شوند.

یکی دو ساعت بعد اخباری مبنی بر جا به جایی زمان عرضه محصولات یاد شده در این طرح فروش فوری، شنیده شد.  مدیران فروش سایپا تلاش کردند سایت فروش این خودروساز را برای ساعت 18 مهیا کنند تا مشتریان بتوانند خودروی مورد نظر خود را خریداری کنند. اما ساعت 18 هم گذشت و خبری از باز شدن سایت فروش نارنجی های جاده مخصوص نشد.

مشتریان که نا امید و سردر گم بودند چشم انتظار خبری از این خودروساز سایت های خبری و فضای مجازی را جست و جو می کردند. دلیل نگرانی این دفعه مشتریان بلوکه شدن مبالغی معادل قیمت خودروهایی قصد خرید آنها را داشتند در حساب های وکالتی بود. سیاست گذار خودرویی در این دور از فروش از متقاضیان خواسته بود اگر خودرو می خواهند مبلغ آن را در حساب وکالتی فریز کنند.

بالاخره سایپا که نتوانسته طرح فروش خود را در موعد مقرر کلید بزند در پیامکی به مشتریان اعلام کرد این طرح فروش فوری را روز چهارشنبه در دسترس آنها قرار می دهد البته نکته ای که دارد اینکه ساعتی برای آغاز آن اعلام نکرده این مساله نشان می دهد همچنان معضل ایجاد شده برطرف نشده و این خودروساز برای اینکه برای بار سوم بد قول نشود از اعلام زمان خودداری کرده است.

با این حساب امشب مشتریان سایپا شب زنده داری می کنند تا در اولین فرصت که سایت فروش این خودروساز قابل دسترس شد بتوانند برای خرید خودرو پی مورد نظر خود اقدام کنند.