به گزارش اکوایران؛ افزایشی شدن نرخ دلار در ابتدای روز موجب شد تا این تصور در بازار به وجود آید که بازار خودرو روزی کاهشی خواهد داشت، اما با رسیدن به نیمه روز و بازگشت نرخ دلار به نرخ روزگذشته، شاهد تداوم کاهش قیمت خودرو در بازار بودیم و به نوعی فعالان این بازار غافلگیر شدند، بطوریکه ایران خودرویی‌ها امروز با کاهشی 5 تا 22 میلیون تومان راهی بازار شدند.

براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «پژو 207 دنده‌ای» که در روزهای اخیر شکل افزایشی به خود گرفته بود امروز بیشترین کاهش قیمت را داشت و با افت 22 میلیون تومانی در بازار قیمت‌گذاری شد.  

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX با موتورEF7» در بازار امروز 448 میلیونی تومان قیمت گذاری شد و افت 5میلیون تومانی را ثبت کرد. اما «هایما S7پلاس» با  افت 5 میلیونی یک میلیارد و 345 میلیون تومان قیمت خورد.

«تارا دنده ای» هم در بازار با افت 7 میلیونی در بازار 600 میلیون تومانی شد. از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا امروز «دنامعمولی» در بازار 605 میلیون تومان قیمت گذاری شد تغییر قیمت نداشت و «دنا پلاس توربو اتومات» هم در بازار 740 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 10 میلیونی را تجربه کرد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو 207 دنده‌ای» که در ابتدای هفته جاری رکوردار رشد قیمت بود امروز با افت 22 میلیونی در بازار 630 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

ایران ک 5