به گزارش اکوایران؛ افت قیمت هایما S5 پلاس در بازار در حالی رقم خورد که نرخ دلار هم امروز تغییر قیمت نداشت، به گفته فعالان بازار خودرو دلار چند روزی است که در یک دامنه در حال چرخش است و شکل نوسانی دارد.

نوسان کاهشی بازار خودرو را می‌توان در داده‌های مرکز آمار بهتر لمس کرد، براساس گزارش منتشر شده از سوی این مرکز تورم ماهانه خرید وسایل نقلیه بازار خودرو در مردادماه امسال 1.7 درصد منفی بوده است، آماری که مهر تایید افت و نوسان قیمت در بازار خودرو است.

براساس ارزیابی بازار امروز «هایما S5 پلاس» ریزش عجیب قیمت داشت و با کاهش 30 میلیونی راهی بازار شد، روز گذشته به دلیل حواشی که در بازار وجود داشت این خودرو کشف قیمت نشده بود. پژو «207 پاناروما اتومات» نیز امروز در بازار افتی 4 میلیونی داشت و به روند کاهش قیمت خود ادامه داد. خانواده دنا هم امروز افتی 2 میلیونی داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «207 پاناروما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است امروز «سمند سورن پلاس» در بازار 565 میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد امروز «هایما S5 پلاس» در بازار افتی 30 میلیونی داشت، این خودرو دیروز در بازار کشف قیمت نشده بود و مقایسه قیمتی آن به دوشنبه گذشت صورت گرفته است.  

دربازه زمانی مورد بررسی «رانا پلاس» هم در بازار 486 میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت. خانوداه دنا هم امروز افتی 2 میلیونی داشتند و با این شرایط «دناپلاس»  در بازار  625 میلیون تومان قیمت خورد و قیمت «دنا پلاس توربو اتومات» هم نسبت به دوشنبه گذشته به 813 میلیون تومان رسید. بررسی‌‌ها نشان می‌دهد پژو «207 پاناراما اتومات» نیز با افت 4 میلیونی  در بازار داشت 790 میلیون تومان قیمت خورد.

ایران اااااکو 8