به گزارش اکوایران؛ رشد قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو در بازار امروز در حالی رقم خورد که بسیاری تصور می کردند با توجه به رکود در بازار و تعطیلات آخر هفته شاهد تداوم روند آرامش در بازار خواهیم بود، اما روند بازار نشان داد که این پیش‌بینی درست نبوده است.

علاوه بر عوامل مذکور که می‌توانست بازار خودرو را کاهشی کند، امروز دلار هم نوسان رو به پایین داشت اما این عامل هم تاثیری بر قیمت خودرو نداشت.

براساس ارزیابی بازار امروز «هایما S5 پلاس» در بازار رشدی 10 میلیونی داشت و بیشترین افزایش قیمت در میان پرطرفدارهای ایران خودرو را به خود اختصاص داد. از سوی دیگر «دنا پلاس توربو اتومات» هم امروز با افزایش 4 میلیونی راهی بازار شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «207 پاناروما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است نسبت به چهارشنبه گذشته قیمت «سمند سورن پلاس» در بازار 570 میلیون تومانی شد و رشد 3 میلیونی قیمت را تجربه کرد، اما ارزیابی بازار نشان می‌دهد «هایما S5 پلاس» هم در بازار امروز رشدی 10میلیونی داشت و قیمت آن به یک میلیارد و 155 میلیون تومان رسید. اما در بازار امروز «رانا پلاس» بدون تغییر 488 میلیون تومان قیمت خورد.

اما خانوداه دنا هم امروز رشد قیمت داشتند،‌ با این شرایط «دناپلاس» در بازار  622 میلیون تومان قیمت خورد و رشد 2 میلیونی داشت و قیمت «دنا پلاس توربو اتومات» هم با رشد 4 میلیونی به 804 میلیون تومان رساند. از سوی دیگر بررسی‌‌ها نشان می‌دهد امروز پژو «207 پاناراما اتومات» در بازار تغییر قیمت نداشت و 765 میلیون تومانی باقی ماند.

ایران اکو 13