به گزارش اکو ایران، چانگان اکسپلورر مهمان تازه وارد بازار خودروی کشور محسوب می شود. شنیده ها گویای این است که این پیکاپ چینی به زودی در خیابان ها و جاده های کشور تردد می کند.

تب تقاضا برای خرید خودروهای پیکاپ در بازار رو به افزایش است. متقاضیان استقبال خوبی از پیکاپ ها کردند و همین اتفاق سبب شده تا شرکت های خودروساز نیز تلاش کنند تا محصولات پیکاپ را به سبد محصولاتی خود اضافه کنند. البته از انجایی که امکان تولید خودروی پیکاپ در خطوط تولید شرکت های خودروساز وجود ندارد. پیکاپ های بازار یا باید از مسیر واردات خود را به بازار ایران برسانند یا در خطوط تولید خودروسازان مونتاژ شده و به بازار عرضه شوند.

البته هنوز مشخص نیست قرار است چانگان اکسپلورر کدام یک از دو مسیر عنوان شده را طی کند و به دست متقاضیان برسد. تنها نکته ای که باید آن را قطعی دانست اینکه قرار است چانگان اکسپلورر وارد بازار شود.

چنانچه این خودرو خود را به بازار ایران برساند، باید با رقبایی مانند گینک لینگ تاگا که به تازگی توانسته پلاک ملی را برای حضور در بازار ایران دریافت کند و همچنین فوتون G7 پیکاپ تازه ایران خودرو دیزل رقابت کند. البته این تنها رقبای این محصول جدید چانگان در بازار ایران نیست. پیکاپ کلوت محصول مکث موتور، KMC T8 محصول کرمان موتور و همچنین G9 بهمن موتور که آن هم در مسیر بازار ایران است و یکبار دیگر در نمایشگاه خودروی مشهد در غرفه بهمن خودنمایی می کرد، خود را گرم می کنند تا با چانگان اکسپلورر در بازار ایران سر شاخ شوند.  

بررسی بازار چین نشان می دهد چانگان، پیکاپ اکسپلورر را بر اساس آپشن ها در بازه 13 هزار و 700 تا 24 هزار و 300 دلار عرضه می کنند. مشخص نیست قرار است این خودروی چینی با کدام آپشن و رده قیمتی در بازار ایران آفتابی شود.

اما حضور پیکاپ های چینی می تواند تا حد زیادی خلا تنوع را در بازار ایران جبران کنند. متقاضیان هم می توانند با تعدد برند و با توجه به بودجه خود اقدام به خرید خودروی مورد نظر خود کنند.

این احتمال وجود دارد تا چانگان اکسپلورر با مشخص فنی زیر خود را به ایران برساند.

 قدرت ۲۳۳ اسب بخار، گشتاور ۳۹۰ نیوتن‌متر، گیربکس‌های شش سرعته دستی یا هشت سرعته اتوماتیک ZF، ترمز پارک برقی، مانیتور لمسی همراه با دوربین 360 درجه، شیفتر الکترونیکی، سنسورهای نور و باران، سامانه ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، تریم چرمی صندلی‌ها، سامانه کنترل پایداری، رادار هشدار، خروج از خط، رادار نقطه کور، دی‌لایت، آینه‌های جانبی تاشو برقی با گرم‌کن، فرمان D شکل، صفحه آمپر دیجیتالی، سیستم تهویه الکتریکی