به گزارش اکو ایران، فولکس واگن علاوه بر تولید خودرو دستی هم در تولید سوسیس دارد. سوسیس تولیدی این خودروساز در آلمان طرفدار دارد. می توان گفت محصولات خودرویی این خودروساز همان قدر که در بازار خودرو متقاضیان را به سوی خود جلب می کند در بازار مواد غذایی هم توانسته تا با سوسیس هایش برای خود محبوبیت ایجاد کند.

 فولکس واگنی ها از سال ۱۹۷۳ وارد عرصه تولید سوسیس شدند بنابراین بیش از ۵۰ سال است که به تولید سوسیس مشغول هستند. سوسیس‌های تولیدی فولکس واگن علاوه بر اینکه در اختیار کارگران این خودروساز آلمانی قرار می گیرد در سوپرمارکت‌ها نیز به فروش می‌رسد.

خودروسازان بین المللی به طور معمول تمرکز خود را در حوزه های مرتبط با زنجیره خودروسازی متمرکز می کنند بنابراین می توان گفت حضور فولکس واگن در حوزه تولیدی مواد غذایی را می توان جز موارد استثنایی دانست. 

اما بررسی وضعیت خودروسازان ایرانی نشان می دهد آنها در حوزه های گوناگونی سرمایه گذاری کرده اند، ساختمان سازی، بانک داری و حضور در صنعت بیمه را می توان حوزه هایی دانست که ایران خودرو و سایپا در آنها سرمایه گذاری کردند و ارتباطی به خودروسازی ندارد. اینگونه سرمایه گذاری ها سبب شده تا سرمایه در گردشی که باید در خودروسازی هزینه شود به نوعی قفل شده و خودروسازان را به دردسر بیندازد. ایران خودرو و سایپا بر خلاف رقبای بین المللی در زمینه های غیر خودرویی هم که سرمایه گذاری می کنند ناموفق هستند.