به گزارش اکو ایران، شرکت فانگ چنگ بائو (Fang Cheng Bao) در سه ماهه سوم سال جاری قصد دارد تا Bao 8 را روانه بازار کند. آن طور که مشخص است این خودروساز چینی قصد دارد تا با عرضه این خودرو برای لندکروز خط و نشان بکشد.

هنوز به طور کامل اطلاعات مربوط به بائو 8 اعلام نشده است اما بر اساس آنچه تاکنون از مشخصات این محصول BYD در دسترس قرار گرفته، قرار است این خودرو با موتور الکتریکی عرضه شود.

آن طور که طراحان بائو 8 در نظر گرفتند قرار است دو موتور الکتریکی برای حرکت این محصول جدید مورد استفاده قرار گیرد. موتور جلو قدرتی حدود 268 اسب بخار تولید می کند و موتور عقبی نیز با قدرتی حول و حوش 400 اسب بخار در دسترس است. این محصول علاوه بر موتور برقی از موتور احتراق درون سوز نیز بهره می برد و در مجموع به نظر می رسد در دسته خودروهای پلاگین هیبرید قرار می گیرد.

با توجه به برنامه ریزی گسترده BYD برای تولید خودروهای تمام الکتریکی عجیب است که این خودروی جدید یک محصول پلاگین هیبرید است.

شتاب صفر تا 100 بائو 8 آن طور که بر آورد شده زیر 5 ثانیه خواهد بود. حداکثر سرعتی نیز که این خودرو می تواند با ان حرکت کند حدود 180 کیلومتر بر ساعت است.

با توجه به اینکه این خودرو هنوز روانه بازار نشده نمی توان قیمت آن را به طور شفاف اعلام کرد. اما تخمین زده می شود بائو 8 با قیمتی حول و حوش 70 هزار دلار در بازار جهانی عرضه شود. با توجه به قیمت تخمین زده شده برای این غول چینی و محدودیت هایی که سیاست گذار برای ورود محصولات تولیدی برندهای جهانی به بازار خودروی کشور در نظر گرفته بعید است شاهد حضور بائو 8 در بازار خودروی کشور باشیم. اما این احتمال وجود دارد تا برادران کوچکتر بائو 8 ینی بائو 3 و  همچنین بائو 5 با توجه به قرار گرفتن در دامنه قیمتی این امکان را پیدا کنند که حضور در بازار ایران را تجربه کرده و مصرف کنندگان ایرانی بتوانند با آنها رانندگی کنند.

بائو 8

البته با توجه به بازه قیمتی اعلام شده برای دو عضو خانواده بائو پیش بینی می شود چنانچه تغییری در محدودیت های در نظر گرفته شده برای ورود محصولات برندهای جهانی خودروساز به بازار ایجاد نشود، حضور بائو 3 با دامنه قیمتی حدود 27 هزار تا 41 هزار دلاری محتمل تر باشد.

برند Fang Cheng Bao پنجمین شرکت از زیر مجموعه های برند BYD است و برنامه ریزی های این برند جدید برای تولید محصولی که با لندکروز رقابت کند و تلاش کند تا سهم بازار این خودروی پُرطرفدار را در اختیار بگیرد، خودروساز ژاپنی را ترسانده است.

لندکروز از سال 1951 در سبد محصولاتی تویوتا حضور دارد و براساس آمارهای منتشر شده تا سال 2019 حدود 10 میلیون دستگاه لندکروز برای متقاضیان فاکتور شده است.

البته هنوز این خودروساز ژاپنی واکنشی به خط و نشان بائو 8  نداشته و مشخص نیست تویوتا برنامه ای برای ایجاد تغییر در لندکروز دارد یا نه؟