غول آبی جاده مخصوص در دومین طرح فروش فوق العاده زمستانه خود سه محصول راناپلاس با سقف شیشه‌ای، پژو ۲۰۷ گیربکس دستی با سقف شیشه‌ای و دناپلاس با موتور توربوشارژ و گیربکس اتوماتیک را عرضه کرد. این طرح فروش به نسبت اولین فروش فوق العاده این خودروساز در زمستان یک غایب را به خود می بیند. آبی های جاده مخصوص در اولین طرح فروش فوق العاده خود علاوه بر محصولات یاد شده، سمند سورن پلاس را نیز عرضه کردند.

بررسی طرح های فروش ایران خودرو نشان می دهد آبی های جاده مخصوص دست از سر عرضه دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتومات بر نمی دارند و در قریب به اتفاق طرح های فروش خود این محصول را عرضه می کردند. اما چرا غول خودروساز جاده مخصوص به این محصول خود بیش از سایر محصولات علاقه دارد؟

شاید اولین دلیل این مساله را باید قیمت بالای این محصول دانست. در میان خودروهای حاضر در سبد محصولاتی ایران خودرو دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک رتبه چهارم لیست قیمتی را در اختیار دارد.

این خودرو تنها هایما S5 ، هایما S7 و تارا را بالای سر خود می بیند. براساس لیست قیمتی ایران خودرو در حال حاضر هایما  S5 با قیمت ۵۹۵ میلیون تومان حضور دارد. هایما S7 نیز با قیمت ۶۷۵ میلیون تومان عرضه می شود و تارا با گیربکس اتوماتیک نیز ۴۱۵ میلیون تومان در دسترس علاقمندان است. از آنجایی که هایما محصول مونتاژی است و تارا نیز به تازگی به خطوط تولید ایران خودرو وارد شد، این محصولات از تیراژ بالای برخوردار نیستند.  بنابراین تیراژ تولید دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتومات می تواند دومین دلیلی باشد که آبی های جاده مخصوص همواره این خودرو را در ویترین طرح های فروش خود قرار دهند.

بررسی سبد محصولاتی ایران خودرو نشان می دهد این خودروساز هفت محصول را با گیربکس اتوماتیک تولید می کند. این خودروها عبارتند از دنا پلاس با موتور توربو شارژ، پژو ۲۰۷ با سقف معمولی، پژو ۲۰۷ با سقف پانوراما (شیشه ای)، پژو پارس، تارا، هایما S5 و S7 اما طی ۹ ماهی که از سال جاری گذشته  دو خودروی پژو ۲۰۷ با سقف پانوراما (شیشه ای) و پژو پارس تولید نشدند و تمرکز ایران خودرو روی پنج محصول دیگر بود. در میان آنها نیز دنا پلاس با موتور توربو شارژ با تیراژ حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه رتبه اول را به خود اختصاص داده و باقی محصولات به ترتیب هایما S7 با تیراژ حدود سه هزار و ۲۵۰ دستگاه، پژو ۲۰۷ با سقف معمولی با تیراژ حول و حوش هزار و ۵۰۰ دستگاه، هایما S5 با تولید حدود هزار و ۱۰۰ دستگاه و تارا نیز با حدود ۳۰۰ دستگاه در رتبه های بعدی قرار دارند.

تیراژ محصولات اتوماتیک ایران خودرو پاییز ۱۴۰۰

با توجه به دیکته قیمت به خودروسازها به نظر می رسد آنها ترجیح می دهند تولید محصولاتی را که برای آنها سودده است یا زیان کمتری به خودروسازان تحمیل می کند را در دستور کار قرار دهند.  

حال به سراغ قیمت محصولاتی که در دومین طرح فروش فوق العاده ابی های جاده مخصوص عرضه شدند می رویم.

متقاضیان راناپلاس با سقف شیشه‌ای در صورت برنده شدن در قرعه کشی باید حدود ۲۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به حساب ایران خودرو واریز کند. پژو ۲۰۷ گیربکس دستی با سقف شیشه‌ای نیز طبق اطلاعیه این خودروساز همانند چند دور گذشته فروش فوق العاده حدود ۲۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورده است. متقاضیان دناپلاس با موتور توربوشارژ و گیربکس اتوماتیک نیز قبل از شرکت در این طرح فروش فوق العاده باید حساب خود را حدود ۳۹۴ میلیون تومان شارژ کنند.

سایت فروش ایران‌خودرو برای ثبت نام در این طرح از امروز  به مدت سه روز (تا پنجشنبه) فعال خواهد بود.

مشتریان برای ثبت نام نهایی از طریق قرعه‌کشی شنبه هفته آینده 18 دی‌ماه انتخاب خواهند شد. مراسم قرعه‌کشی از طریق سایت ایران‌خودرو به نشانی ikco.ir و صفحه این شرکت در آپارات به نشانی ikco_ir به صورت زنده پخش خواهد شد.

متقاضیان تا پنجشنبه فرصت دارند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند.