به گزارش اکوایران، برخی رسانه‌ها 23 شهریور در آستانه سه ماهگی حضور محمد هادی زاهدی وفا، سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خیابان آزادی از استعفای او از این سمت خبر می‌دهند. جنگ روایت‌ها از خبری به نقل از خبرگزاری برنا آغاز شد، رسانه‌ها به نقل از برنا نوشتند که زاهدی وفا در یک نامه به چند دلیل استعفا داده است: «باتوجه به اتمام زمان سه ماهه سرپرستی اینجانب و به دلیل پرهیز از هرگونه حواشی برای دولت محترم استعفای خودم را اعلام می‌دارم.» در این خبر همچنین تاکید شد «که منابع مطلع و آگاه از عودت نامه معرفی زاهدی وفا به مجلس از سوی دولت و ریاست جمهوری خبر می‌دهند.»  

مدتی بعد از دست به دست شدن این خبر اما برنا آن را خبرسازی جعلی خواند و نوشت که این خبر یعنی استعفای زاهدی وفا از کاندیداتوری و سرپرستی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هیچ یک از خروجی‌های خبرگزاری برنا منتشر نشده است و از اساس کذب است. برنا همچنین نوشت: «به نظر می‌رسد این خبرسازی کذب در راستای تخریب دولت و تحت فشار قرار دادن سرپرست وزارت، کار، تعاون و رفاه اجتماعی درحال توزیع است و از جانب مخالفان دولت ساماندهی می‌شود.»  

بعد از برنا نوبت به خبرگزاری مهر رسید تا این بار خبر استعفای زاهدی وفا را به نقل از خودش منتشر کند، در متن خبرگزاری مهر اینطور آمده بود که زاهدی وفا در نامه‌ای به رییس جمهور استعفای خود را اعلام کرده است. البته خبرگزاری مهر نیز مدتی بعد خبر خود را از خروجی سایت حذف کرد.  

در نهایت دست خبرگزاری رسمی دولت سکان روایت را به دست گرفت و اخبار منتشر شده را جعلی خواند و تاکید کرد که خبر استعفای زاهدی وفا صحت نداشته و جعلی است.  

خبرهای ضد و نقیض درباره استعفای زاهدی وفا درحالی به گوش می‌رسد که مهلت سرپرستی او در وزارتخانه فردا 24 شهریور بعد از 3 ماه به پایان می‌رسد. ابراهیم رییسی، رییس جمهوری تا پیش از این تاریخ باید وزیر پیشنهادی خود را به مجلس معرفی می‌کرد اما از آنجا که مجلس در تعطیلات است و تا یکشنبه 29 شهریور جلسه ندارد، صلاحیت وزیر بعدی در مجلس بررسی نشد.  

حاشیه تازه بر سر ماندن زاهدی وفا  

تعدادی از نمایندگان در روزهای اخیر خبر از معرفی زاهدی وفا به عنوان گزینه نهایی رییسی برای وزارت کار داده بودند. موضوعی که البته هیات رییسه آن را اعلام وصول نکرد. معین الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار یکی از این نمایندگان بود. او 10 مرداد به خبرگزاری ایلنا گفته بود: بر اساس قرائنی که به ما داده شده است دولت قرار است آقای زاهدی وفا را به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی کند. گفته می‌شود ایشان مدیر توانمندی است که امیدواریم این‌گونه باشد و بتواند این وزارتخانه را اداره کند. 

در مقابل بعضی از نمایندگان هم در گفت‌وگو با رسانه‌ها از عدم رای اعتماد مجلس به زاهدی وفا به دلیل یک حاشیه خبر می‌دهند. حاشیه احتمال حضور فرزندان سرپرست وزارت کار در خارج از کشور است. جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت درباره تاثیر شائبه حضور فرزندان زاهدی وفا، سرپرست کنونی وزارت کار در خارج از کشور و شانس او برای گرفتن رای اعتماد از وزرا، گفت: «در رابطه با گزینه پیشنهادی وزارت کار از دولت انتظار داشتیم حداقل بخشی از نظرات مجلس را در نظر بگیرد و بعد گزینه خود را معرفی کند. آقای زاهدی وفا تقریبا سه ماه سرپرست این وزارتخانه بودند ولی تعامل، ارتباط‌گیری، گزارش‌دهی و پاسخ‌دهی ایشان به سوالات نمایندگان، صفر بوده است.» روزنامه دنیای اقتصاد همچنین به نقل از کوچکی نژاد، ادامه داد: «معتقدم که دولت باید بیشتر به نظرات مجلس توجه می‌کرد، چراکه مجلس است که باید به وزیر رای اعتماد دهد. همچنین این مسئله که فرزندان‌ ایشان در خارج از کشور هستند، خط قرمز ماست. اگر اثبات شود که ایشان یا فرزاندان‌شان در خارج از کشور هستند، خط قرمزی است که مجلس تحت هیچ شرایطی زیربار نمی‌رود.»