مدتی پیش محمد علی زلفی گل، وزیر علوم صحبت‌هایی از ایجاد دفتر تعامل نیروهای مسلح در دانشگاه‌ها خبر داده بود. روزنامه شرق این صحبت را با تیتر «تصمیم تاریخی زلفی گل» منعکس کرده است و در این رابطه نوشته است: «زلفی‌گل، در دفاع از این ایده چالش‌برانگیز گفته است: این مورد تازه‌ای نیست و قبلا هم وجود داشته است. قرار است یک کارشناس اداری که استخدام ستاد ‌کل نیروهای مسلح باشد، در دانشگاه حضور یابد و تقاضای سرباز‌نخبگان، امریه‌های پسادکتری و کسری خدمت سربازی همچنین قراردادهای استادان با صنایع دفاعی را پیگیری و تسهیل کند که وقت و انرژی دانشجویان هدر نرود.» 


روزنامه شرق در ادامه نقل قولی از غلامرضا ظریفیان، معاون وزیر علوم در دولت اصلاحات، مطرح کرده که در مخالفت با این ایده گفته است: «توضیح ناکافی داده شد که منظور دفتری برای بحث امریه است.
اگر چیز دیگری باشد، مغایر با قوانین و قواعد دانشگاه است؛ یعنی منع ورود مراکز انتظامی و نظامی به‌شدت مورد تأکید بوده چون این مسئله به مصلحت جامعه و دانشگاه نیست.» در ادامه برنامه کیوسک همچنین، اتفاقات دیروز دانشگاه صنعتی شریف که در دو روزنامه کیهان و اعتماد برجسته شده بودند را نیز مرور کردیم. 


داروخانه‌های طلبکار دارو ندارند
بدهی سه ماهه سازمان تامین اجتماعی به داروخانه‌ها که بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان است، آنها را روی لبه ورشکستگی قرار داده است. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد بحران دارو مختص یک شهر نیست و کشور زیر سایه آن قرار دارد. بحرانی که در بهمن‌ماه شدت می‌گیرد و بر مدار صعود می‌چرخد.

در برنامه کیوسک امروز این موضوع را هم بررسی کردیم.