به گزارش اکوایران، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده با اعلام پیروزی در انتخابات کنگره وعده داد رئیس‌مجلس کنونی آمریکا را برکنار خواهد کرد.

بنا بر گزارش فاکس‌نیوز، کوین مک‌کارتی اعلام کرد که حزب جمهوری خواه، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده مدعی شده حزب متبوعش اکثریت مجلس را به دست خواهد آورد و نانسی پلوسی را به عنوان رئیس مجلس کنار خواهد زد. او گفت: «واضح است که ما مجلس را پس خواهیم گرفت».

مک‌کارتی در جمع به انبوهی از حامیان خود در  گردهمایی حزب پیروزی در واشنگتن دی سی گفت که این موفقیت به دلیل طیف متنوعی از نامزدهایی که جمهوری خواهان در این چرخه به خدمت گرفته بودند، امکان پذیر شده است.

مک کارتی گفت: «اگر به آزادی، کار سخت و رویای آمریکایی اعتقاد دارید، این نتایج ثابت می کند که جایی برای شما در حزب جمهوری خواه وجود دارد. ما در حال گسترش این حزب هستیم.»

این اظهارات علیرغم این‌که رقابت بر سر مجلس نمایندگان بسیار نزدیک است، بیان شد. در حالی که جمهوری خواهان در برکناری دموکرات های آسیب پذیر موفق شده‌اند، با این حال تکلیف تعداد قابل توجهی از رقابت‌های مجلس نمایندگان هنوز مشخص نشده است.

مک کارتی درست بعد از ساعت 2 بامداد به وقت شرقی پس از یک شب طولانی انتخابات گفت: «حالا، اجازه دهید به شما بگویم، شما تا دیر وقت بیرون آمده اید، اما وقتی فردا از خواب بیدار شوید، ما اکثریت خواهیم بود و نانسی پلوسی در اقلیت».

با این وجود، پلوسی در کالیفرنیا، گفت: «در حالی که بسیاری از رقابت‌ها برای برگزاری انتخابات بسیار نزدیک هستند، واضح است که اعضای دموکرات و نامزدهای مجلس نمایندگان به شدت از انتظارات در سراسر کشور عملکرد بهتری دارند.»