به گزارش اکوایران؛ روزگذشته سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه از دستیابی ایران به موشک بالستیک‌ هایپرسونیک پیشرفته خبر داده بود؛ او به نقل از تسنیم گفت، آزمایش‌های این موشک انجام شده و در آینده و در یک فرصت مناسب این موشک رونمایی خواهد شد.

او افزود: این موشک سرعت بالایی دارد و در‌ جو و خارج از جو می‌تواند ‌مانور دهد. این موشک جدید از همه سامانه‌های سپر موشکی عبور می‌کند و فکر نمی‌کنم تا ده‌ها سال بعد هم فناوری پیدا شود که بتوان با آن مقابله کند. این موشک سامانه‌های ضد موشکی دشمن را هدف قرار می‌دهد و یک جهش بزرگ نسلی در حوزه موشکی است.

یک روز پس از این اظهارات سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه نیز به نقل از فارس اعلام کرد، به دشمنان گفتیم آرامش‌تان را می‌گیریم؛ پس قطعا آرامش‌شان را خواهیم گرفت. اکنون چند شبانه‌روز است که آرامش ندارند و به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

او امروز 20 آبان گفت: آن‌ها ترسیده‌اند و مرتب از طریق چند کشور به ما پیام می‌دهند که نزنید.

فرمانده کل سپاه افزود: ملت ایران در حال تغییر محاسبات دشمن است. دشمن با یک اشتباه تصور کرد که با به میدان فرستادن تعدادی جوان که فریب‌خورده و پاره تن خودمان هستند، می‌توانند با شکوه یک انقلاب جهانی و بزرگ مقابله کنند.

او در بخش دیگر با تاکید بر اینکه با قلیل افرادی که در خیابان‌ها هستند همانند نجات غریق عمل می‌کنیم و حتما آنها را نجات می‌دهیم، تصریح کرد: نمی گذاریم، دشمن جوانان ما را تسخیر کند و به عنوان یک سرباز، خادم و فدایی ملت، به این بخش کوچک از جوانان فریب خورده عرض می‌کنم که این مسیر از کاخ سفید، تلاویو، ریاض، پاریس و اتاق‌های فکر بیگانگان طراحی می‌شود و از طریق رسانه‌های وابسته به آنها عقایدشان منتشر می‌شود.