به گزارش اکو ایران، سید ابراهیم رئیسی، عصر دیروز یکشنبه 22 آبان در پاسخ به تماس تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از تمایل روسیه برای تقویت همکاری‌های اقتصادی با ایران استقبال کرد و گسترش پیوندهای زیرساختی از جمله تقویت و توسعه خطوط مواصلاتی در حوزه اوراسیا را موجب رونق روابط تجاری و همکاری‌های اقتصادی در منطقه دانست.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیسی با اشاره به افزایش رفت و آمدهای دیپلماتیک و اقتصادی میان دو کشور، رایزنی‌های سیاسی و اقتصادی را در ارتقای سطح روابط و تقویت همکاری‌های فی‌مابین حائز اهمیت دانست.

 رئیس جمهور روسیه نیز در این مکالمه تلفنی با تأکید بر جایگاه ویژه جغرافیایی ایران، کریدور شمال–جنوب را در کاهش زمان و هزینه‌های حمل بار موثر دانست و گفت: این مسیر ترانزیتی به مسیری جذاب برای اقتصاد و تجارت در جهان تبدیل خواهد شد.

پوتین همچنین با اشاره به سفر هیئت ۱۰۰ نفره تجاری روسیه به تهران به‌عنوان سفر سومین هیئت بزرگ اقتصادی روسی به ایران افزود: ایران و روسیه ظرفیت‌ها و زمینه‌های فراوانی برای گسترش تعاملات با یکدیگر دارند.

رئیس جمهور روسیه با اشاره به حادثه تروریستی شیراز یک بار دیگر با دولت و ملت ایران ابراز همدردی و تروریسم را در هر شکلی محکوم کرد.