به گزارش اکوایران، یک نفت کش متعلق به یک میلیاردر اسرائیلی هدف پهپاد حامل بمب در سواحل عمان قرار گرفت.

در همین راستا یکی از مقام های مستقر در خاورمیانه به آسوشیتدپرس گفت که این حمله سه شنبه در سواحل عمان رخ داد. این چهره دفاعی که خبر را رسانه ای کرد به واسطه حساسیت های مرتبط با این موضوع نخواست نامش فاش شود.

همزمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا، سازمان نظامی بریتانیایی در منطقه که بر فعالیت کشتی ها نظارت می کند به این خبرگزاری گفت که ما از این حادثه مطلع شدیم و در حال حاضر در حال بررسی چرایی این رویداد هستیم. در همین راستای یکی از مقام دفاعی که نخواست نامش فاش شود گفت که نفتکشی که هدف حمله قرار گرفته موسوم به «پاسفیک زیرکون» با پرچم لیبریا است. این نفتکش توسط  «کشتیرانی اقیانوس آرام شرقی»، شرکتی مستقر در سنگاپور ادراه می شود و مالک آن یک میلیاردر اسرائیلی موسوم به ایدان اوفر است.

1000

به نوشته آسوشیتدپرس، تماس با شماره این شرکت در شرق سنگاپور و ایمیل های ارسالی بدین نهاد در باب این رخداد بدون پاسخ باقی مانده است. همزمان سفارت اسرائیل در ابوظبی نیز به پرسش ها در باره این حادثه پاسخی نداد.

طی سال‌های اخیر تنش‌ها دریایی و حمله به شناورها در خلیج فارس و دریای عمان شدت گرفته بود و بازیگران منطقه‌ای یکدیگر را متهم به مداخله در این حوادث کرده اند. با این همه در ماه‌های اخیر چنین تنش‌هایی به شکل مشهودی کاهش یافته بود.