به گزارش اکوایران، تقریبا چهار ماه از حضور احسان خاندوزی در باب همایون نگذشته بود که موضوع طرح 50 سوال از او مطرح شد. پس از آن طرح نیز بارها نمایندگان او را به مجلس احضار کردند. در واقع او از جمله وزرایی بود که از همان ابتدای ورودش به دولت، زیر ذره بین مجلسیان رفت و براساس عملکردش با انتقادهای بی‌شمار  نمایندگان روبر شد. این درحالی بود که خاندوزی از بین همین نمایندگان به دولت راه یافت. او در دوره ریاست جمهوری روحانی  ردای نمایندگی بر تن داشت و در مخالفت با تصمیمات و عملکرد دولت سخن می‌گفت و درباره مسائل مختلف  راهکار می‌داد. اما از زمانی که به تصدی وزارت اقتصاد رسیده، مشکلات بورس پابرجاست و  قیمت دلار و سکه درحال انفجار.

برهمین اساس نیز مجددا زمزمه‌هایی مبنی بر استیضاح او به گوش می‌رسد. امروز 29 آذر ماه نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد، استیضاح احسان خاندوزی از سوی نمایندگان مجلس امضا شده است. به نقل از ایلنا علی جدی افزود: دولت باید پاسخگو باشد، نمی‌توان با طرح این سخن که حباب در بازار ایجاد شده مسائل را منتفی کرد. اگر حباب داریم، چرا ماندگار شده است؟ باید این قضیه تعیین تکلیف و شرایط را تعدیل شود.

در واکنش به خبر استیضاح خاندوزی، محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد، چنین موضوعی در مجلس مطرح نشده است. به نقل از ایرنا او افزود: استیضاح وزیر اقتصاد در جریان نیست و انتشار این خبر صحیح نیست.

اگرچه زمزمه استیضاح خاندوزی در نطفه خفه شده است؛ اما با توجه به شرایط نامساعد بازارها پیش‌بینی می‌شود، در آینده نزدیک رئیسی شاهد استیضاح وزیر اقتصادش باشد.