به گزارش اکوایران، در فضای مجازی و همچنین برخی رسانه‌ها گفته شده است که ابراهیم ریگی - پزشک زاهدانی - یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر در زاهدان بود که 11 دی با وثیقه آزاد شد و اوایل اسفند در جریان بازداشت مجدد توسط ماموران کلانتری مورد ضرب و جرح شدید قرار گرفته و در بازداشتگاه جان باخته است.

در همین راستا، شمس‌آبادی - دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان - گفت: فرد مورد اشاره دو شاکی خصوصی داشته است. شاکیان ابراهیم ریگی به اتهام خیانت در امانت و کلاهبرداری در دادگستری چابهار از وی شکایت و حکم جلب وی را دریافت کرده بودند.

وی ادامه داد: نیابت قضایی برای بازداشت ابراهیم ریگی به شهرستان زهدان داده شده بود، اما شاکیان خصوصی به صورت خودسرانه اقدام به دستگیری وی می‌کنند. شاکیان خصوصی ابراهیم ریگی عصر روز واقعه در مسیر تردد وی کمین کرده و اقدام به تعقیب او می‌کنند. در جریان تعقیب و گریز، ابراهیم ریگی روی زمین می‌افتد و از حال می‌رود. شاکیان او با اورژانس تماس می‌گیرند و اورژانس به محل اعزام می‌شود و طبق اعلام اورژانس، ابراهیم ریگی به علت ایست قلبی فوت کرده است.

دادستان زاهدان افزود: در حال حاضر دو شاکی ابراهیم ریگی به اتهام قتل از ناحیه بازپرس ویژه قتل در بازداشت هستند تا پزشکی قانونی علت تامه فوت را اعلام کند. بعد از اعلام نتیجه از سوی پزشکی قانونی تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد. ادعا‌ها در مورد ضرب و شتم ابراهیم ریگی در کلانتری صحت ندارد و در زمان فوت وی ماموران کلانتری در محل حضور نداشته‌اند.