به گزارش اکوایران، قوه قضائیه اعلام کرد: «جواد روحی یکی از زندانیانی که در زندان نوشهر با حکم قانونی در زندان به سر می‌برد بامداد پنجشنبه به دلیل تشنج به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر منتقل شد و در پی آن فوت کرده است.»

خبرگزاری میزان - ارگان رسانه‌ای قوه قضائیه - بر اساس اعلام روابط عمومی زندان نوشهر، نوشت: «جواد روحی یکی از زندانیانی که در این زندان با حکم قانونی در زندان به سر می‌برد، ساعت ۳:۴۵ بامداد پنج‎شنبه، ۹ شهریور، در زندان به دلیل تشنج به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر منتقل شد.

پس از انتقال جواد روحی به بیمارستان متاسفانه با وجود اقدامات کادر پزشکی این فرد در بیمارستان فوت می‌کند.»

روابط عمومی زندان‌نوشهر در این رابطه اعلام کرده است: درباره فوت جواد روحی با دستور قضایی پرونده تشکیل و به شعبه اول بازپرسی ارجاع شده است و دادستان نوشهر به همراه بازپرس، با حضور در زندان از هم بندیان متوفی در مورد وی سوال کرده‌اند.

با دستور قضایی مقرر شده است دوربین‌های مدار بسته زندان بازبینی و بررسی شوند و وسایل شخصی متوفی از جمله یادداشت‌ها و دارو‌های وی مستندسازی شود.

قوه قضائیه همچنین اعلام کرده است: جسد متوفی برای بررسی علت تامه فوت و معاینات سم‌‎شناسی به پزشکی قانونی ارسال شده و نسبت به کالبدشکافی و نمونه‌‎گیری اقدام شده است.

جواد روحی با حکم دادگاه ساری به اعدام محکوم شده بود و پرونده وی در حال رسیدگی بود.