به گزارش اکوایران: در چند روز گذشته، پایگاه اطلاع‌رسانی «انتخاب» به سبب تخلف از قانون مطبوعات و مصوبات شورای عالی امنیت ملی بر اساس تبصره ماده 12 قانون مطبوعات، توقیف و پرونده آن به مرجع قضائی ارجاع شد.

در همین راستا، اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت حسن روحانی، در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر) نوشت: «توقیف سایت معتبر و خبری ⁧انتخاب⁩ آن هم بدون حکم قاضی با ضرورت آزادی بیان و نقدپذیری و مرجعیت رسانه‌های داخلی ناسازگار است. ‌انتظار می‌رود دولت محترم در برابر انتقادات در عمل بردباری بیشتری نشان دهد.»

پیش از این هم محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت دوازدهم در واکنش به توقیف این سایت نوشته بود: «وقتی رئیس دولت در صداوسیما حاضر می شود و در یک بیان پسندیده از سعه صدر در برابر مخالفان و منتقدان دولت سخن می گوید و تنها کمی بعد بدنه اجرایی همان دولت نسبت به توقیف انتخاب یکی از قدیمی ترین رسانه های کشور اقدام می کند یعنی یک اشکال مهم و تعارض در دولت وجود دارد و این تعارض به احتمال زیاد برای رئیس جمهور مخرب خواهد بود.»

وی در ادامه نوشت: «امیدوارم در مرحله اول این تعارض به وسیله شخص رئیس جمهور به سرعت حل شود. اگر چنین نشد انشالله که قوه قضاییه زیر بار این بدعت خطرناک و بستن معدود پنجره های انتقادی درون نظام و هل دادن مخاطبین به سوی رسانه های معاند نرود.»