به گزارش اکوایران، طبق اعلام مرکز عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا، یک باند ۴ نفره جعل مدارک دانشگاهی با همکاری حراست دانشگاه‌های کشور شناسایی و منهدم شد. به گفته ضرغام آذین رئیس این مرکز ، از مخفیگاه این باند بیش از ۲۰۰ مدرک دانشگاهی کشف شده است.

او با اشاره به اینکه این باند برای هر مدرک ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون تومان از افراد درخواست می‌کرد، افزود: برخی از افراد مشهور در جامعه (سلبریتی‌ها) هم اقدام به تبلیغ برای این باند می‌کردند. درضمن برخی از افراد خارجی هم مشتری این باند بودند که مدارک ایرانی سفارش می‌دادند.

به نقل از تسنیم، رئیس مرکز عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا با تاکید بر اینکه افرادی که تبلیغ فروش مدارک دانشگاهی را انجام می‌دهند جرمشان معاونت در جرم است، گفت: راه تبلیغ و بازاریابی و جذب مشتری این باند فضای مجازی از جمله اینستاگرام، واتساپ و تلگرام بوده است.

او توضیح داد: خرید و فروش و حتی تبلیغ مدارک جعلی دانشگاهی جرم است. شناسایی و دستگیری باند جعل مدارک دانشگاهی همچنان در دستور کار پلیس آگاهی قرار دارد.

رئیس مرکز عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا با اشاره به عملکرد این مرکز از ابتدای سال تاکنون گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۰۲ میلیارد تومان ارزش ریالی پرونده‌های مکشوفه در این مرکز که شامل پرونده‌های جعل کلاهبرداری و ... بوده است.