به گزارش اکوایران، اسرائیل دستور تخلیه ۲۰ درصد از خان یونس را صادر کرد.

به نوشته بی‌بی‌سی، دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی کمک‌های انسان دوستانه گزارش داد که اسرائیل دستور داده است ۲۰ درصد از کل خان یونس این منطقه را فورا تخلیه کنند. این منطقه‌ در نقشه‌ای آن‌لاین که در حساب شبکه‌های‌اجتماعی ارتش اسرائیل منتشر شده دیده می‌شود.

این دفتر سازمان ملل متحد می‌گوید پیش از جنگ اسرائیل در غزه همین منطقه خانه نزدیک به ۱۱۷ هزار نفر بود و ۲۱ پناهگاه که نزدیک به ۵۰ هزار بی‌خانمان شده را در خود جای می‌دادند در آن واقع شده بود.

همین منبع می‌گوید که دستورالعمل راهنمایی که اسرائیل به همراه این نقشه منتشر کرده از ساکنان این منطقه خواسته است که به شهر الفخوری در شرق خان یونس، الشبوره و تل السلطان در رفح بروند که پیشتر از این هم تراکم جمعیت بسیار بالایی داشته‌اند.

هم‌چنین، ارتش اسرائیل ادعا کرده مه یک فرمانده حماس را ترور کرده است.

ارتش اسرائیل بامداد دوشنبه در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که نیروهایش یک فرمانده حماس به نام هیثم خجری را کشته‌اند. اسرائیل ادعا می‌کند که خجری گردانی را رهبری می‌کرد که در حملات حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر شرکت داشت. آنها همچنین مدعی شدند که خجری مسئول امنیت فعالیت‌های حماس در بیمارستان شفا شهر غزه بود [ادعایی که هیچ‌گاه ثابت نشد] و فرماندهی جنگ علیه نیروهای اسرائیلی در کمپ شطی که یک اردوگاه آوارگان فلسطینی در شمال غزه است را نیز بر عهده داشت.