به گزارش اکوایران، معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی اعلام کرد: روز پنجشنبه سوم خرداد دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان با توجه به برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر رئیس جمهور شهید در بیرجند، تعطیل است.

طبق اعلام ایرنا در این ابلاغیه به همه دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی، سازمان‌ها، بانک‌ها، دانشگاه‌ها و شهرداری‌های استان که روز چهارشنبه منتشر شد، آمده است:

با توجه به برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر رئیس جمهور شهید و نماینده مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی (رحمت الله علیه) بنا به درخواست مردم قدرشناس استان به منظور سوگواری و شرکت آحاد ملت در برگزاری مراسم با شکوه وداع و تشییع خادم الرضا و سید محرومان، پنجشنبه سوم خرداد در استان خراسان جنوبی تعطیل عمومی اعلام می‌شود.

همچنین دستگاه‌های خدمات رسان در آماده باش کامل و ملزم به ارائه خدمات به شهروندان هستند.

مراسم تشییع پیکر ابراهیم رئیسی در بیرجند صبح پنجشنبه ساعت هفت و ۳۰ دقیقه از میدان جانبازان به سوی تقاطع بلوار پاسداران با بلوار شهید صیاد شیرازی برگزار می‌شود.

پیکر او پس از تشییع در شهرهای تبریز، قم و تهران، روز پنجشنبه سوم خرداد برای تشییع و وداع مردم خراسان جنوبی به بیرجند و سپس به مشهد مقدس منتقل خواهد شد.